OFPOF

5 Adımda Kusursuz Makyaj Nasıl Olmalıdır?

-
858
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
5 Adımda Kusursuz Makyaj Nasıl Olmalıdır?
297 izlenme
Ofpofer
-

Makyaj yapmayı seviyorsanız ancak eksikleriniz varsa, sırasını karıştırıyorsanız, bu ipuçları tam size göre...

- Başlarken...

Başlarken...

Hangi makyaj malzemesinin nasıl bir cilde ve nasıl ve ne aralıklarla uygulanacağı hakkında bilmenizi gerektirenleri öğrenirseniz kusursuz bir makyajda yapabilirsiniz. Mesela cildiniz kuru ise makyajın yüzünüzden akmaması için alkolsüz tonikleri, şayet cildiniz nemli ise makyaj sabitleyici sprey kullanmanız gerekir.

- 1. Adım

1. Adım

Kusursuz bir makyaj için ilk adım cildin temizlenerek makyaja hazır hale getirilmesi lazım. Cildinizi makyaj temizleyicilerle temizleyebilir, toniklerle canlandırırsanız kalıcı bir makyaja zemin hazırlamış olursunuz. Cildinize göre bakım ürünlerini kullanarak makyaja hazır hale gelmiş olursunuz.

- 2. Adım

2. Adım

Makyajın ikinci adımında tenimize uygun kapatıcıyla fondöten ile pudra ve allığı uygun ölçüde kullanırsanız makyajınızın zeminini hazırlarsınız. Geceleri daha açık gündüzleri ise koyu fondöten kullanmalısınız.  Fondöteni başarılı olarak sürerseniz pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

- 3. Adım

3. Adım

Üçüncü adımda cildinizde sivile ve siyah noktalar varsa kapatıcı kullanmalısınız. Kapatıcıdan sonra cildinizin parlamasını ve makyajınızın dağılmasını önlemek için pudra sürmeniz lazımdır. Son olarak allık ile cilde parlaklık ve canlılık verilir.

- 4. Adım

4. Adım

Üçüncü adımda maskara, far ve eyerliner ile göz makyajınızı nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Bakışlarınıza derinlik katarak ve bakışlarınızın etkileyici olması için uyum içinde birden fazla renk kullanmanız lazım. Kaşınızın altına ve göz kapaklarına farı farklı renklerde sürünüz. Eyerliner sürdükten sonra maskaranızı kullanarak göz makyajınızı bitirelim.

- 5. Adım

5. Adım

Son adım ise dudak kalemleri ve dudak parlatıcıları ile yapacağımız dudak makyajıdır. Uyguladığınız makyaja ve dudak renginize uygun bir ruj seçmelisiniz.

- Ve artık dışarı çıkmaya hazırsınız :)

Ve artık dışarı çıkmaya hazırsınız :)

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.