OFPOF

5 Adımda Buğulu Gözlere Sahip Olun!

-
954
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
5 Adımda Buğulu Gözlere Sahip Olun!
276 izlenme
Ofpofer
-

Bütün zamanların trendi olan buğulu gözlere sahip olmak için 5 kolay adımı sizler için oluşturduk.

Buğulu gözler çekici, gizemli ve sofistike olması sebebiyle en çok kullanılan göz makyajı stilidir. Biz de bütün zamanların trendi olan buğulu gözlere sahip olmak için 5 kolay adımı sizler için oluşturduk.

1. Giriş

Giriş

Siz de buğulu göz makyajıyla, diğer bir deyişle dumanlı göz makyajıyla daha seksi görünmek ister misiniz? Öyleyse aşağıdaki beş adımı takip edin!

2. Birinci Adım

Birinci Adım

Fardan önce göz kapağınıza yağsız bir far bazı sürmenizde fayda var; çünkü far bazı, gün içinde göz kapaklarınızın yağlanıp, farın bozulmasını engeller.

3. İkinci Adım

İkinci Adım

Kesinlikle eyeliner kullanmayın. Bunun yerine kalemi tercih edebilirsiniz. Kalem, yaymak ve dağıtmak için idealdir. Kalem yerine yoğun dokulu farlardan da kullanabilirsiniz.

4. İkinci Adım-Devamı

İkinci Adım-Devamı

Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Siyah buğulu göz makyajı yapmak için siyah kalem, kahverengi buğulu göz makyajı yapmak için koyu kahve kalem kullanın. Buğulu göz makyajında genelde siyah tercih edilir ama kahverengi de çok hoş bir görünüm yaratır ve gündüz makyajı için de idealdir. 
UYARI! Kaleminizin ucu kuru ve sert olmasın, dağıtırken zorlanırsınız.

5. Üçüncü Adım

Üçüncü Adım

Kalem ile işiniz bitince, bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Tüm göz kalemini yaymayın! Sonra far ile küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.

6. Dördüncü Adım

Dördüncü Adım

Kullandığınız kalemle gözlerinizin içine de çizgi çekin. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

7. Beşinci Adım

Beşinci Adım

Kirpiklerinize hacim veren bir maskara uygulayın! Makyajınız tamamdır!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.