OFPOF

Zomato, Runnr'ın Satın Alınmasını Tamamladı

-
245
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zomato, Runnr'ın Satın Alınmasını Tamamladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çarşamba günü Zomato, 1.500'den fazla kişiyi de ekiplerine ekleyerek gıda dağıtım hizmeti Runnr'ı satın aldığını açıkladı.

Runnr ilk olarak Roadrunnr olarak biliniyordu ve aşırı yerel dağıtımlar için B2B hizmetleri sunuyordu. Geçen yıl yavaş yavaş büyüyen Roadrunnr bir başka gıda dağıtım hizmeti TinyOwl'ı satın aldı ve tıpkı Swiggy gibi adını Runnr olarak değiştirdi.

Zomato'nun devralımı ile Runnr'ın işi de artık sona eriyor, ancak eski başkan, Runnr'ın lojistik hizmetlerini, Swiggy'nin Hindistan'da yaygınlaştırdığı özelliğe yetişmek için, canlı sipariş takibi ile komple lokantalara dağıtım hizmetleri sunmak için kullanacak.

Zomato'yu birçok şirketin (online sipariş, satış noktası, altyapı hizmetleri, reklamcılık, vb.) birleşmesi olarak tanımlayan Kurucu ve CEO Deepinder Goyal, bir çalışma defterinde, Runnr'a işini kendi aralarında uyumlu hale getirmek için gerekli araçlarla sağladığını yazdı.

Goyal, "Bizim için Zomato'da, bizim bulmacanın hayati bir parçasını (kullanıcı zevkimizi etkileyen lojistik için) nasıl çözüleceğini bulmuş, son derece tahrik edilmiş bir ekip ile çalışacağımızı gördük."

Başka bir deyişle Runnr, B2B işini büyütmeye devam edecek ve Zomato'ya da hizmet edecektir. Bununla birlikte, Tiny Owl'un satın alındığı tarihte, B2B ticaretinin yaklaşık %95'inin gıdalardan geldiğini belirtti, bu yüzden diğer dağıtım hizmetleri büyük olasılıkla şirketin küçük bir parçası olmaya devam ediyor.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık