OFPOF

Youtube, Topluluklar Platformuna "Makaralar" Özelliği Getirdi

-
271
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Youtube, Topluluklar Platformuna "Makaralar" Özelliği Getirdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Snapchat'in Öyküler özelliğine benzer yeni “Makaralar” içerik oluşturucular ile buluşturuldu.

Youtube, Topluluklar platformuna özel, izleyicileriyle etkileşimde bulunmak için daha fazla yol sağlanan seçkin bir grup içerik oluşturucuyu açıkladı.

Topluluklar platformu geçen yıl Eylül ayında denenmeye başlanmıştı ve seçkin bir grup içerik oluşturucunun gif'ler, canlı videolar, resimler ve mesajlar da dahil olmak üzere takipçileriyle multimedya içeriği paylaşmasına izin veriliyordu. Topluluklar bölümü ve Makaralar bölümü önemli ölçüde genişletildi ve şu anda 10,000'den fazla takipçisi olan içerik oluşturucuları tarafından kullanılabilir.

Youtube "Reels" yani Türkçeleştirdiğinde "Makaralar" denilen özellik, Snapchat'in “Öyküler” özelliğinin farklı bir varyasyonudur ve YouTube’da da "Silindirler" olarak anılacaktır.

Hikayeler özelliği, Snapchat'te ilk kez YouTube'un kendi filmini tanıtmadan önce Messenger, Instagram, Whatsapp ve Facebook da dahil olmak üzere bir Dizi Facebook tarafından sahip olunan uygulama tarafından da kopyalanmıştı.

TechCrunch'daki bir raporda “Makaralar” özelliği incelendi ve nasıl kullanılacağına dair ipuçları verildi. “Oldukça basit olan kullanımda sadece baş parmağınız ile videoyu alta sürükleyerek makaraları görebileceksiniz ve ardından da sürükleyerek aralarından birini seçebileceksiniz.” açıklaması yapıldı ve özelliğin henüz beta olarak denendiğini belirtti.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık