OFPOF

Youtube, Şiddet İçerikli Videolar İçin 10.000 Kişiyi Görevlendirecek

-
302
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Youtube, Şiddet İçerikli Videolar İçin 10.000 Kişiyi Görevlendirecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Youtube şiddet içerikli videoların engellenmesi için yeni çalışmalar yürütüyor.

Youtube, popüler video akış platformundaki şiddet içerikli paylaşımların takibini sağlaması ve denetlemesi için 10.000 kişiye görev verecek. Youtube resmi açıklama başlığını ise kullanıcılar ile şöyle paylaştı; "Takım sayısını artırmak ve toplam sayısını arttırmak için ekiplerimizi büyütmeye devam edeceğiz."

YouTube, Facebook, google ve Twitter platformlarında bu sorun gün geçtikçe ilerliyor ve dünyanın en büyükleri olan bu firmalar sürekli olarak ekiplerini yeniliyorlar ve yeni projelerde bulunuyorlar. Geçtiğimiz haftalarda ise Youtube, çocuklara yönelik şiddet içerikli paylaşımları ve videoları tespit etmişti ve bir süreliğine erişimi keserek tüm bu içerikleri yayından kaldırmıştı. Ardından da kesintilerin nedenini ve yapılan çalışmaları kullanıcılar ile paylaşmıştı.

İngiltere Başbakanı Theresa May de bu konuya dikkat çekerek Youtube’da yer alan ülke içi şiddet içerikli videoların kaldırılmasını istemişti.
"teknoloji şirketleri bu konuda ciddi ilerleme kaydetti, ancak online alandaki terörizm için daha iyi çalışmalar yapılmalı ve bunun üzerine daha fazla gidilmeli.” demişti.

YouTube, Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Johanna Wright bir blog yazısında "Bu videolardan bazıları yetişkinler için uygun olsa da bazıları tamamen kabul edilemez durumda ve bunun için çabalıyoruz. Bunun için de 50 kanal sistemden silindi ve 5.000 video kaldırıldı.” dedi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık