OFPOF

YouTube Kids’in Duraklama Sebebi Belli Oldu

-
268
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
YouTube Kids’in Duraklama Sebebi Belli Oldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, kullanıcılara Youtube’daki bazı çalışmalar ve duraklamalar ile ilgili bilgi verdi.

Youtube Kids çocuklara özel olarak oluşturulmuş Youtube uzantısı olan bir video izleme uygulaması ve kanalıdır. Ancak çocuklara özel olduğu için içerikler ve alınan reklamlarda da hassasiyet artmaktadır. Öyle ki çocukların gelişiminde zarar oluşturacak ve iç dünyalarını zedeleyecek birçok içerik de bulunmuş ve kullanıcılar tarafından şikayetler oluşturulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Youtube Kids’e bazı erişim sıkıntıları olmuş ve kısa süreliğine durdurulmuştu. Bununla birlikte, bu duraklamanın nedeni YouTube'daki çocukları hedef alan rahatsız edici içerikler ve reklamlardan dolayı olduğu belirtildi.

Çocukları rahatsız edecek, onları cinsel arzulara teşvik edecek ve fetiş gösterim ile etkileyecek birçok videonun bulunduğu platforma google hamlesi geldi ve 1.000’den fazla içeriğin kaldırıldığı belirtildi. Ayrıca reklamlara da yeni düzenlemeler getirilirken birçok uygunsuz reklamın da yer aldığı açıklandı. 270'den fazla YouTube hesabı durdurulurken bunların da tüm videoları silindi.

Ayrıca 25.000’den fazla içeriğe de yorum yapılması durduruldu böylelikle yorumlarda yer alan çocukları kötü etkileyecek her şey engellenmiş oldu.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık