OFPOF

YouTube, Kanallarda Reklam Göstermek İçin 10.000 Görüntülenme Sınırı Koydu

-
540
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
YouTube, Kanallarda Reklam Göstermek İçin 10.000 Görüntülenme Sınırı Koydu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

YouTube yeni aldığı karar ile tüm videoları 10.000’den az görüntülenmiş kanallar reklam vermeyecek ve reklam geliri elde edemeyecek.

Youtube, tüm yüklenmiş videolarının toplam görüntülenme sayısı 10.000'den az olan YouTube kanallarında artık reklam yayınlamayacağını açıkladı. Bu açıklama, yeni başlamakta olan ve bir süredir var olan YouTube kullanıcılarının YouTubes Reklam geliri akışından para kazanamayacağını ifade ediyor ve videolarından reklamların yardımıyla para kazanabilmesi için bu hedefe ulaşması gerektiği anlamına geliyor.

Bu sınır, YouTube'da geçen haftalarda gelişmekte olan büyük tartışmalara yanıt olarak ortaya çıktı. YouTube içerik oluşturucularının gelir kaynağını da tehlikeye atılıyor ancak YouTube kanalları arasında daha eşit dağıtımın olacağı ve rekabetin olacağı anlamına gelmektedir.

Walcart, Pepsi, Coca-Cola ve diğerleri de dahil olmak üzere başlıca markalar, YouTube'un algoritmasının ırkçılığa duyarsız olduğunu belirtti ve TechCrunch tarafından bildirilen itiraz edilebilir içerikler içeren videolara karşı reklam gösterdikten sonra, reklamlarını platformdan çekme kararı almıştı.

YouTube yönetimi, firmaların ve halkın google'ın hatasından dolayı özür dilemesi için ciddi bir tepki aldı.

Bu sınır, YouTube'dan reklamını ve para kazanma sürecini hassaslaştırmaya yönelik uzun bir süreçteki ilk adımdır diyebiliriz. Bu aynı zamanda videoları olan, kopyalanan ve sonra taklit kanallarla doldurulan orijinal içerik oluşturucuları da koruyacaktır.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık