OFPOF

YouTube Canlı Yayın Hizmeti İçin Daha Fazla Seçenek Sunuyor

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
YouTube Canlı Yayın Hizmeti İçin Daha Fazla Seçenek Sunuyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

YouTube Live, 'Ultra Düşük Gecikme' özelliğini alıyor ve yeni sohbet moderasyon seçenekleri sunuyor.

Youtube Live artık kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kitleleri ile etkileşim kurmalarını kolaylaştıran "ultra düşük gecikmeli" bir özelliğe sahip. Bunun dışında, YouTube'daki canlı akış hizmeti de yeni sohbet denetleme araçları aldı. Son olarak, iOS kullanıcıları artık Apple'ın ReplayKit çerçevesini destekleyen YouTube uygulamasıyla cihazlarından daha fazla uygulama aracılığıyla canlı yayın gerçekleştirebilecek.

İlk önce yeni tanıtılan ultra düşük gecikmeli özellik hakkında konuşan şirket, İçerik Oluşturucu Blog'unda videoların yalnızca birkaç saniyelik gecikme ile akmasını mümkün kıldığını söylüyor. Bu, kullanıcıların hayranın sorularına cevap vereceği ve daha önce hiç olmadığı kadar izleyicilerin girişini alabileceği anlamına geliyor. Şirket, yeni özelliğin kurulmasının kolay olduğunu ve herhangi bir özel yazılım veya kodlayıcı çalışmasına gerek olmadığını söylüyor.

YouTube Live'a eklenen yeni denetleme araçları, kullanıcıların klavye üzerindeki "alt / seçenek" düğmesine basarak basılı tutarak sohbet akışını duraklatmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar sohbet mesajlarını tek bir tıklamayla kaldırmak veya onaylamak için mesajların üzerine gelebilir. Ayrıca, kullanıcılar mesajları işaretlemek veya gizlemek için canlı sohbetleri için bir moderatör seçebilirler. Ayrı bir şekilde kullanıcılar, şirketin kendi sistemi tarafından tespit edilecek, sonradan onaylamak, gizlemek veya raporlamak için uygunsuz olan iletileri elinde tutmayı seçebilir. Kullanıcı bunu seçerse, belirli kelimeleri veya cümleleri engellemek için bir seçenek de bulunacak.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık