OFPOF

YouTube Az Kullanılan Video Düzenleme Araçlarından Kurtuluyor

-
294
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
YouTube Az Kullanılan Video Düzenleme Araçlarından Kurtuluyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popüler video paylaşım sitesi Youtube, kullanıcıların daha az kullandıkları video düzenleme araçlarını platformdan kaldırıyor.

Youtube, video düzenleme araçlarını ve resim slayt gösterilerini platformundan çıkarmaya karar verdi; çünkü bu özellikler yeterince kullanıcı tarafından kullanılmıyor.

Ancak bu özellik YouTube'dan hemen kaybolmayacak ve 20 Eylül'e kadar kullanıcılar için bir zaman sınırı bulunuyor. Ayrıca şirket; düzeltme, bulanıklık ve filtreleri içeren birkaç geliştirme aracının kalacağı konusunda açıklık getirdi. Düzenleyici kaldırıldıktan sonra, bu özellikler YouTube'un Video Yöneticisi bölümünde bulunabilecek.

YouTube'da çok vakit geçiren kullanıcılar, videolarını düzenlemek için profesyonel video düzenleme programları olan Final Cut X ve Adobe Premiere gibi uygulamaları kullanıyorlar. Bu yüzden YouTube tarafından yapılan bu güncellemeden pek etkilenmeyecekleri düşünülüyor.

Videoları düzenlemek bir zamanlar sıkıcı bir görevdi ve yazılıma alışmak için saatlerce pratik yapmak gerekiyordu. Ayrıca kullanımı kolay, sınırlı işlevleri olan birçok video düzenleme yazılımı bulunuyor. YouTube, stabilizasyon seçeneği de içeren temel düzenlemelerle videolar için kolay düzeltmeler yapıyor. Bununla birlikte, Final Cut ve Adobe Premiere gibi yazılımların gelişimi video paylaşan kullanıcıları kendilerine daha yakın hale getirdi. Bu tür yazılımlar artık çok sayıda efekt ve filtre sunuyor ve kullanımının da kolay olmasıyla kullanıcıları kendisine çekiyor.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık