OFPOF

Yeni Yazılım Yükseltmesinin Ağ Desteği Bitcoin'in İki Para Birimine Ayrılmasını Önleyecek

-
414
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeni Yazılım Yükseltmesinin Ağ Desteği Bitcoin'in İki Para Birimine Ayrılmasını Önleyecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bitcoin'in artan talep nedeniyle iki para birimine bölüneceği düşünülüyordu, ancak yeni yazılım yükseltmesi bunun önüne geçecek.

21 Temmuz'daki dijital para birimi bitcoin, ağının giderek artan sayıda işlemi işleme kapasitesini artıracak olan yazılımına yükseltilmesini destekledikten sonra iki para birimine bölünmeyi önledi. Bitcoin'in madencileri, bitcoin'in iki blockchain halinde bölünmesinden kaçınarak, Bitcoin Improvement Proposal (BIP) 91 olarak adlandırılan güncellemeye destek verdiler. Madenciler, blockchain güvence altına alan bir bilgisayar operatörü şebekesini veya tüm bitcoin işlemlerinin bir kamu muhasebecisini temsil ediyorlar.

BIP 91, bit yorgunluğunu SegWit2x adlı bir yazılımla yükseltmek için daha büyük bir çabaya doğru ilk adımdır. Analistler ve piyasa katılımcılarına göre, 21 Temmuz'da BIP 91'e verilen destek yaklaşık %100'e ulaştı ve gereken eşik olan %80'i aştı. Bazı yatırımcılar patlama performansı ve potansiyel değeri korumak için altın ve hükümet tarafından verilen para ile rekabet etme potansiyeli nedeniyle ısıttılar. Bitcoin talebi, sekiz yılda 40 milyondan fazla piyasa değerine ulaştı.

Ancak, bitcoin bölünmesi ile ilgili endişeler, son haftalarda bitcoin talebini hafifletti. 3.000 doların yakınına çıkan rekor seviyeye çıktıktan sonra, bitcoin, Bitstamp platformunda 1.830 dolara kadar bir düşüş kaydetti. 21 Temmuz'da, 2.647 dolar işlem gördü. Yazılım yükseltme, milyonlarca günlük işlemin işlenmesindeki bitcoin ağının sınırlamalarını gidermeye çalışıyor. Bitcoin'in şebekesi büyümeye ayak uyduramadı ve tüm işlemleri hızlı bir şekilde işleyemedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık