OFPOF

Yeni Google Bisto Kulaklıklar ile Google Asistan Arasında Erişim Olabilir

-
247
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeni Google Bisto Kulaklıklar ile Google Asistan Arasında Erişim Olabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apk parçalanması ve kodlara ayrılması ile birlikte yeni kulaklıkların Asistan ile bağdaşık çalışacağı iddia edildi.

Spekülasyona inanılırsa, Pixel telefonlarında görülen sanal asistan olan google Assistant, büyük olasılıkla bir kulüple güç sağlayabilir. 9t05Google'daki bir rapora göre, Google app sürüm 7.10 APK parçalanması, Google Assistant'ı çalıştıran kulaklıkların bir kod adı olan Bisto'nun varlığından ipucu getiriyor.

Bisto codename ilk olarak Nisan ayında Google uygulamasının beta sürümünde (v7.0) hazırlandı. Taşınabilir bir ses cihazı olduğu düşünülüyordu. Ancak en yeni sürümde, Bisto kod adının kulaklıkları destekleyen Google Assistant'a atıf yapabileceğini ima eden bir Dizi kod var.

Bu ortaya çıkan kodlamalar ile Bisto kulaklıklar sayesinde Google Asistanı ile rahatlıkla konuşma sağlanacak ve hatta kulaklık üzerinden özel bir Asistan erişim tuşu da olabilir.

Kodlamalar arasında bulunan bu örnek kodlar kulaklık ile Asistan arasındaki erişimi kanıtlıyor.
““<String name = "expand_bundle4_1"> Bunları dinlemek için Google Assistant düğmesine basın. </ String> <string name = "expand_bundle4_2"> Google Assistant düğmesine basın. </ String> <string name = "expand_bundle4"> " Üst düğmeyi basılı tutun. </ String> <string name = "expand_bundle_2"> Üst düğmeyi basılı tutun. </ String>”

Bunun dışında, kullanıcıya Yardım Merkezi'ni ziyaret etmeyi gösteren bazı sorun giderme ile ilgili bilgiler de bulunmaktadır. Kod ayrıca, Bisto yazılımının güncellenmesi, düzeltmelerin güncellenmesi ve daha fazlası hakkında da detaylar sunuyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık