OFPOF

Yahoo'yu Hacklediği İddia Edilen Kanadalı Mahkemede Konuştu

-
308
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yahoo'yu Hacklediği İddia Edilen Kanadalı Mahkemede Konuştu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yahoo'yu hacklediği iddia edilen ismin sadece 20 yaşındayken Porsche 911 ve Lamborghini Gallardo gibi lüks arabalara sahip olduğu ortaya çıktı.

Kanadalı Karim Baratov dava işlemleri sırasında hakime, 2014 yılında kendi işine başladığını ve ayda 7.500 dolar kazandığını söyledi.

Çarşamba günü kefalet için arayan mahkeme, Rus hükümetinin talimatıyla iddia edilen Yahoo! Inc e-posta hesaplarına saldırmakla suçlanan Kanadalıyı mahkemeye çıkardı. İşlemler sırasında hakime, 2014 yılında web sunucularını bilgisayar korsanlıklarından korumayı amaçlayan kendi işine başladığı sırada ayda 7,500 ABD doları kazandığını söyledi. Liseye girdiği zaman ise BMW ve Mercedes Benz'e sahipti. Sonunda bir Lamborghini ve bir Aston Martin araba satın aldı, ancak bu arabaları alırken ailesinin yardım ettiğini iddia etti. Kanadalının ABD'ye iade edilip edilmeyeceğini belirlemek için bir duruşma yapılması gerekiyor. Hamilton, kefaletle ilgili isteği üzerine, 11 Nisan'da avukatların başvurularını kapatılacağını duyduğunu söyleyerek hüküm vermedi.

22 yaşındaki korsan Karim Baratov geçen ay ABD hükümetince üç dava için daha suçlandı. Yetkililer, Rusya'nın FSB güvenlik servisinin hackerı olan ve KGB'nin halefi olan Dmitry Dokuchaev için çalıştığına dair iddialardan dolayı suçladı. Baratov'un babası oğlunun FSB için çalıştığının farkında olmadığını iddia etti.

Baratov hakime, 2015'e kadar ailesi ile birlikte yaşadığını ve lisedeyken bir Mercedes ve BMW arabasının bulunduğunu söyledi. Aynı yıl 2014 yılında kendi işine başlayarak ayda 7.500 dolar kazanmaya başladı.

Baratov, 477.000 dolarlık bir eve taşındığında 20 yaşındaydı ve ardından Lamborghini, Porsche 911, Aston Martin ve bir başka BMW satın aldı. Ailesinin arabaları ödemek için ona yardım ettiğini söyledi.

Mahkeme, Baratov'un şimdi silinen sosyal medya hesaplarından alınan lüks arabalar ile dolu olan fotoğraflarını buldu. Karim Baratov tutuklandığında hâlâ bir Aston Martin ve bir Mercedes'e sahipti.

Kaynak: financialexpress.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık