OFPOF

Yahoo, Veri İhlali Nedeniyle Özür Diledi

-
237
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yahoo, Veri İhlali Nedeniyle Özür Diledi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Eski Yahoo Genel Müdürü Marissa Mayer, 8 Kasım'da internet şirketinde iki büyük veri ihlalinden dolayı özür diledi.

eski Yahoo Genel Müdürü Marissa Mayer, 8 Kasım'da internet şirketinde iki büyük veri ihlalinden ötürü özür diledi ve Rus ajanlardan en az birinin sorumlu olduğunu ve ABD'li şirketlerin siber saldırılara maruz kalmasının sayısal olarak da arttığını açıkladı.

Senato Ticaret Komitesinde gerçekleşen konuşmada, Equifax Inc CEO’su ve üst düzey bir Verizon Communications Inc yöneticisi şu mesajı verdiler; "CEO olarak itiraf etmeliyim ki bu hırsızlıklar görev sürem içerisinde gerçekleşti ve her bir kullanıcıdan özür dilemek istiyorum.”

"Maalesef, tüm önlemlerimiz, Yahoo'nun hem özel hem de devlet tarafından sağlanan hackerlar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı başarıyla savunmasına yardımcı olsa da, Rus ajanları sistemlerimize girerek kullanıcılarımızın verilerini çaldı."

ABD'nin en büyük kablosuz operatörü olan Verizon, Yahoo Inc'in varlıklarının çoğunu Haziran ayında, Mayer aynı ayda satın aldı. Verizon, geçtiğimiz ay 2013 Yahoo veri ihlalinin, hesaplarının 3 milyarını etkilediğini açıkladı ve Aralık ayında açıklanan 1 milyarın üzerinde bir tahminde bulundu.

Federal savcılar Mart ayında iki Rus istihbarat ajanı ve iki korsanı suçlu bulundu ve 2014'te 500 milyon Yahoo hesabının çalınmasına hükmetti. İlk kez ABD hükümeti Rus casuslarını siber suçlara dayanarak suçladı.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık