OFPOF

Yahoo ve AOL, Oath Adlı Yeni Bir Şirket Oluşturmak İçin Birleşecek

-
335
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yahoo ve AOL, Oath Adlı Yeni Bir Şirket Oluşturmak İçin Birleşecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popüler internet şirketi Yahoo, Verizon tarafından satın alındıktan sonra AOL ile birleştirilerek Oath ismini aldı.

AOL ve Yahoo, Pazartesi günü atılan bir tweette AOL şefinin verdiği bilgiye göre, Verizon'un öncü internet şirketini satın almasının ardından Oath adlı bir birimle birleştirilecek. Dünyanın şimdiye kadar Yahoo olarak bildiği şirket için yeni bir isim teyidi, ABD medya raporlarında sızdırılan yeni adıyla ilgili raporların doğrulandığı onaylı bir @timarmstrongaol hesabından atılan tweet ile belli oldu.

Atılan tweet şu şekildeydi: "Bir milyardan fazla tüketici, 20'den fazla marka, durdurulamaz Ekip. #TeatTheOath. Yaz 2017." Bu yılın başlarında yapılan fiyat indirimi, Verizon'u Yahoo'nun internet ticaretini tamamlamak için yolda tutmuştu.

Yahoo, çekirdek internet ticareti fiyatını 350 milyon dolar azaltmıştı. Gecikmiş anlaşmanın gözden geçirilmiş şartları uyarınca Verizon'un Yahoo varlıklarını satın alması 4.48 milyar dolar olacak. Yahoo, Eylül ayında 2014'te bilgisayar korsanlarının 500 milyondan fazla kullanıcının hesaplarından kişisel verileri çaldığını açıklamıştı ve Aralık ayında, bir milyardan fazla kullanıcıyı etkileyen 2013'te gerçekleştirilmiş başka bir siber saldırıyı da kabul etmişti.

Gözden geçirilmiş satın alma sözleşmesinin şartları uyarınca, Yahoo, bir ABD Menkul Kıymetler ve Kambiyo Komisyonu (SEC), ihlallerin ve hissedar davalarının soruşturma masraflarını karşılamaya devam edecek. Ancak, diğer hükümet soruşturmaları ve saldırılarla ilgili üçüncü taraf dava giderleri Verizon ve Yahoo tarafından paylaşılacak.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık