OFPOF

WhatsApp, Yılbaşı Gecesi Çöktü

-
387
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WhatsApp, Yılbaşı Gecesi Çöktü
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

WhatsApp, yılbaşı gecesinde küresel kesintiye uğradı ve herhangi bir resmi açıklama yapmamasıyla kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Daha öncelerden de genel merkezli bazı problemlerden dolayı Whatsapp dünyadaki birçok kullanıcısına hizmet verememiş ve küresel bir çöküntü yaşamıştı. Bunun asıl sebepleri ise pek fazla açıklanmamıştı. Geçtiğimiz gün yani yılbaşında insanlar çok yoğun bir şekilde sesli, görüntülü ve metin mesajlaşması için WhatsApp’ı kullanıyorken yılbaşına saatler kala çöküntü yaşadı ve uzun bir süre hizmet veremedi. Bunun henüz neden kaynaklandığı ise ne Facebook ne de WhatsApp çalışanları tarafından açıklanmış değil.

İnsanlar o an başka bir mesajlaşma platformuna geçiş yaptı ve yılbaşı gecesi en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger olduğu öğrenildi. WhatsApp’ın çöküşü ayrıca Twitter’da da en çok konuşulanlar arasına girdi ve kullanıcılar burada şikayetlerini dile getirdiler.
Down Detector'a göre, kullanıcıların yüzde 54'ünden fazlası bir bağlantı sorunu yaşadı ve buna şahit oldular.

Şikayetlerin büyük bir çoğunluğu ise mesajların gelmemesi ve gitmemesi üzerineydi. Ekranda ise sürekli olarak “Bağlanıyor” ibaresi yazıyordu ve bu da WhatsApp’ın erişilebilir olmadığını göstermekteydi. Avrupa’dan bir çok ülkenin yanı sıra Asya ve Güney amerika’da da kesintiler yaşandı.

kaynak: indianexpress.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık