OFPOF

WhatsApp, iCloud Yedeklemeleri İçin Şifreleme Ekliyor

-
294
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WhatsApp, iCloud Yedeklemeleri İçin Şifreleme Ekliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

WhatsApp, iCloud yedeklemesi için yeni bir şifreleme yöntemini uygulamaya ekledi, ancak bir güvenlik şirketi bunun güvenli olmadığını iddia etti.

Geçen sene mobil görüşmelerde uçtan uca şifrelemeyi başlattıktan sonra Whatsapp, iCloud yedekleme özelliği için sessizce yeni güvenlik özellikleri ekledi. iCloud yedek şifrelemesi bir süre için bir özellik olarak gelmişti ancak Forbes tarafından bugün bildirilene göre, artık özellik açık olarak belirtiliyor. iCloud yedeklemelerindeki mesajlar ve sohbetler Apple sunucularına yüklenecek.

Raporda, "Hiçbir münakaşaya girmeden müşteri verilerini korumak için yalnızca iCloud sürücüsüne güvenmek yerine WhatsApp uygulaması tarafından oluşturulan benzersiz bir şifreleme anahtarı eklendi," denildi. Bu, mobil platformlarda bir milyar WhatsApp kullanıcısı için uçtan uca şifrelemenin üst kısmında yer alıyor. WhatsApp sözcüsü, "Kullanıcılar, sohbetlerini WhatsApp aracılığıyla iCloud'a yedeklediğinde, yedek dosyalar şifreli olarak gönderiliyor," sözleri ile durumu açıkladı.

Ancak Oxygen Forensics adlı Rusya merkezli bir güvenlik şirketi şifrelemeyi engellemek için başvuruda bulundu. "Oxygen, WhatsApp tarafından yedeklenen verileri indiriyor ve doğrulama kodunu alabilmesi için kullanıcıyla aynı numaraya sahip bir SIM karta ihtiyaç duyuyor. Daha sonra anahtar üretebilir ve indirilen verilerin şifresini çözebilirler." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık