OFPOF

Whatsapp Cinsel Saldırı Videolarını Engellemek İçin Govt ile Çalışacak

-
338
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp Cinsel Saldırı Videolarını Engellemek İçin Govt ile Çalışacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Aralarında Google, Microsoft ve Yahoo’nun da yer alacağı komite çalışmalarına Whatsapp da katılacağını açıkladı.

ABD merkezli en popüler mesajlaşma şirketi olan Whatsapp Inc, Yüksek Mahkemeye sosyal sitelerde cinsel saldırı içeren videoların engellenmesinin yollarını bulan panelde yardımcı olacağını ve işbirliği yapacağını belirtti.

Konuyla ilgili olarak Apex mahkemesi tarafından bir parti haline getirilen Whatsapp Inc, Justices Madan B Lokur ve Deepak Gupta'nın bir bankasına, üyeleri mahkemenin bu tür videoları engellemeye yönelik olarak bir teknik çözüm bulmak için kurulan komite ile görüşeceğini söyledi.

ABD'li firmayı temsil eden üst düzey savunma uzmanı Kapil Sibal, "Onlar (Whatsapp Inc) en iyi ekiplerini komite ile oturup her şeyi açıklamak ve görüşmek için gönderiyorlar." dedi.

Sibal ayrıca Whatsapp Inc'in mühendis ve uzmanlarının komiteye şifreleme teknolojisi de dahil olmak üzere tüm teknik yönlerini göstereceğini söyledi böylelikle geliştirmelerin daha şeffaf bir halde izlenebileceğini belirtti.

O, mahkemeye firmanın üyelerinin iki hafta içinde komiteyle görüşeceğini ve partiden 27 Nisan'da bir görüşme yapılması için bekletilen danışmanın görüşeceğini söyledi.

Zirvedeki mahkeme, 11 Nisan'da konuyla ilgili yanıtını isteyen Whatsapp Inc'e bildirimde bulunarak, mümkünse video konferans aracılığıyla komiteye yardımcı olması ve bir sunum yapılması için kendilerine ayrıntılı bir e-posta gönderebilir.

Davacıyı temsil eden savunucusu Aparna Bhat, konuyla ilgili WhatsApp Inc'i bir parti haline getirmeye çalışmadan önce konudan bahsettikten sonra mahkemenin emri gelmişti.

Mahkeme, 22 Mart'ta, sosyal ağ sitelerindeki cinsel suçların videolarını engellemek için teknik bir çözüm bulmak için Merkez ve internet ana merkezlerinden temsilcileri içeren komiteyi oluşturdu.

Bir araya gelip bir çözüm bulmak için 15 gün içinde google Hindistan, Microsoft Hindistan, Yahoo Hindistan, Facebook ve diğer İnternet aracılarının adaylarına bilgi verilmişti.

Merkez daha önce Apex mahkemesine, sosyal paylaşım platformlarında cinsel suç videolarının paylaşımını engellemek için özel bir ajans kuracağını da bildirdi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık