OFPOF

WhatsApp, Android İçin 'Depolama Alanı Kullanımı’ Özelliğini Sundu

-
681
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WhatsApp, Android İçin 'Depolama Alanı Kullanımı’ Özelliğini Sundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

iOS için zaten bir süredir kullanılan özellik geçtiğimiz saatler itibariyle Android kullanıcılarının da kullanımına sunuldu.

Multimedya mesajlaşma platformu Whatsapp yeni bir 'Depolama alanı kullanımı' bölümünü yayımladı. Android Police tarafından hazırlanan bir rapora göre şirket, uygulamanın beta sürümünü test eden Android kullanıcıları için bu özelliği kullanıma sundu.

Bu yeni bölüm, Android'de sohbetler tarafından kullanılan depolama alanında daha kapsamlı ve rafine bir denetim sunuyor. Bu düzeydeki rafine edilmiş kontrol, iOS kullanıcıları için zaten mevcuttu.

Kullanıcılar WhatsApp Ayarları başlığına giderek 'Veri ve depolama alanı kullanımı' üzerine dokunarak 'Depolama alanı kullanımı' bölümüne erişebilir. 'Depolama alanı kullanımı', 'Ağ kullanımı' menüsünün hemen altında. Bu bölüme dokunarak, WhatsApp size her sohbetin cihazınızda tuttuğu miktarı içeren tüm sohbetleri gösterecektir. Herhangi bir sohbete bir kez dokunduğunuzda, size sohbetin ayrıntılı bir görünümünü verecektir.

Ayrıntılar, verilen mesajlaşma içindeki kısa mesajların, paylaşılan kişilerin, paylaşılan konumların, resimlerin, gif'lerin, video mesajlarının, sesli mesajların ve belgelerin sayısını içerir. Uygulama, bu öğelerin her birinin kapladığı alan miktarını verir.

Her bir genel bakış sayfası, en altta yer alan ve 'Temizle' yapmak isteyen iletilerin türünü kullanmasına izin veren bir 'İletileri yönetme' seçeneğini içerir. Bu detay seviyesi, Sohbet görüşmesinin tamamını silmek yerine bir ileti dizisinde paylaşılan metin iletileri ve belgeler gibi belirli türdeki iletileri saklamak isteyen kullanıcılar için yararlıdır.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık