OFPOF

WeChat Sahte Haberlerle Savaşmak İçin Yeni Bir Özellik Başlattı

-
307
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WeChat Sahte Haberlerle Savaşmak İçin Yeni Bir Özellik Başlattı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

WeChat artık çok sık paylaşılan haberlerin yalanlığı doğrulandığında paylaşımı yapan kullanıcılara bildirim gönderecek.

Çin'in popüler anlık ileti uygulaması WeChat, hesaplar arasında dolaşan bir haberin yanlış olduğunu kullanıcıları uyaracak yeni bir özellik başlattı. Bu özellik, Çin sansürörleri, polis veya resmi medya organları tarafından aldıkları haberler sahte olarak görülüyorsa kullanıcıları bilgilendirecekler. Yani sohbetlerde çok fazla paylaşımı yapılan bu haberler öncelikle medya ve polisler tarafından yalan olduğu bildirilecek ardından da WeChat geliştiricileri bu haberi paylaşan kimselere, aslında bu haberin bir yalan olduğunu dile getirecek.

Bu yıl başlatılan WeChat'in "mini programları"ndan biri olacak bu yeni özellik, mesajlaşma, cep telefonu ödemeleri, yemek sipariş etme ve hatta bisiklet kiralama için Çin netizörlerinin kullandığı platformun içerisinde yer alacak. Program ayrıca, okudukları söylentileri öne çıkaran birçok makaleye dayanan kullanıcı sıralamasında sosyal bir oyun olarak işlev görecek. Arkadaşlarına gönderdikleri bir haberin daha sonra yanlış olduğu tespit edilirse, kullanıcılar da bilgilendirilecek.

Kısa bir süre önce, WeChat tarafından 1.500 geliştiriciye, WeChat üzerindeki yeni "mini programlar" aracılığıyla artan kullanıcı katılımını ele alması istendi. Uygulamalar, google'ın Android ve Apple'ın iOS'undaki normal uygulamalara benziyor ancak onlara kıyasla daha az veri tüketiyorlar.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık