OFPOF

WannaCry İngiliz Parlamentosunu Vurdu

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WannaCry İngiliz Parlamentosunu Vurdu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Henüz İngiliz sağlık hizmetlerini kitlemesinin üzerinden 1 ay bile geçmeden WannaCry virüsü yine İngiltere'yi hedef aldı.

İngiltere parlamentosu, zayıf elektronik posta şifrelerini belirlemek üzere tasarlanan "sürekli ve kararlı" bir siber saldırıya maruz kaldı. Bir fidye solucanı ülkenin sağlık hizmetinin bir bölümünde derin yaralar bıraktıktan sadece bir ay sonra bu olayın gerçekleşmesi yine üzücü ve ağır oldu.

Avam Kamarası, parlamentonun ağını savunmak için Ulusal Siber Güvenlik Merkezi ile birlikte çalışmakta olduğunu ve tüm hesapları ve sistemleri korumuş olduğuna inandığını söyledi. Parlamento yetkilileri tarafından etkilenen kişilere gönderilen bir e-posta, "Sabahın erken saatlerinde, olağandışı etkinlik ve bilgisayar ağımızda siber saldırı girişiminde bulunduklarına dair kanıt keşfettik." açıklaması ile birlikte geldi.

"Ekibimiz tarafından yapılan ve artık daha yakından yapılan soruşturma, bilgisayar korsanlarının tüm parlamento kullanıcı hesaplarında zayıf şifreleri tespit etmek için sürekli ve belirlenmiş bir saldırı gerçekleştirdiğini doğruladı." denildi.

İngiltere'nin Ulusal Sağlık Servisi, Mayıs ayında büyük miktarda korsan bir fidye solucanı tarafından vurulmuştu ve bilgisayar, sistemde ağır açıklar bırakmıştı.

Ulusal Siber Güvenlik Merkezi, İngiltere hükümetinin ve İngiliz güvenlik sistemlerinin en büyük tehdit mağdurlarından biri olduğuna inandığını söyledi ve olası yeni saldırılar için uyardı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık