OFPOF

WannaCry Fidye Saldırısı Siber Güvenlik Firmaları İçin İşe Yaradı

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WannaCry Fidye Saldırısı Siber Güvenlik Firmaları İçin İşe Yaradı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Küresel çapta fidye saldırısının gerçekleşmesinin ardından İngiliz siber güvenlik şirketinin hisselerinde yükselme görüldü.

İngiltere merkezli siber güvenlik şirketi Sophos Group Plc'nin CEO'su Kris Hagerman için geçen hafta kötü olabilirdi. WannaCry "ransomware" saldırısı, İngiltere Ulusal sağlık Hizmetinde (NHS) hastane müşterilerinin bir kısmını zor durumda bırakarak ambulansları geri çevirmeye ve ameliyatları iptal etmeye zorladı.

Şirket, internet sitesinde "NHS tamamen Sophos'la korunuyor" mesajını bir an önce kaldırdı. Birçok endüstride bu tür takılmalar büyük olasılıkla bir şirketin itibarını zedeler. Yine de, küresel malware saldırısı tespit edildikten üç gün sonra Pazartesi günü, Sophos hisse senedi rekor bir seviyeyi yakalamak için %7'den fazla artış gösterdi ve şirketin finansal tahminlerini yükseltmesinden sonra Çarşamba günü daha da tırmanışa geçti.

Diğer siber güvenlik firmalarının çoğunda olduğu gibi, uzmanlar bu tür saldırıların endüstrinin başarısızlıklarının altını çizdiğini söylese de, halka duyurulmuş siber saldırılar iş için iyi oluyor.

Hagerman, bu hafta yapılan bir röportajda "İyi bir ilerleme kaydediyor ve iyi bir iş çıkartıyoruz," dedi. "İnsanlar 'Siber suç sorununu nasıl çözemediniz?' diye soruyor, bu da aslında şu demek oluyor; 'Siz insanoğlu yüz binlerce yıldır yaşadınız, nasıl oluyor da suç sorununu çözemediniz?'"

Hagerman, şirketinin yalnızca NHS üyelerinin %60'ını korumakta olduğunu ve diğer faktörlerin hastanelerde meydana gelen felakete katkıda bulunduğunu belirttiğini belirtti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık