OFPOF

Uzmanlar WannaCry Fidye Saldırıları Konusunda Uyarıda Bulundular

-
355
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uzmanlar WannaCry Fidye Saldırıları Konusunda Uyarıda Bulundular
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ransomware saldırılarının devam edeceği konusundaki açıklamalar insanları daha fazla güvenlik önlemi almaya doğru itiyor.

Medya raporlarına göre, dünya genelindeki şirketler yakında gelebilecek bir siber saldırıya hazırlanıyor. CNN tarafından Pazartesi günü bildirilene göre, siber güvenlik uzmanları saldırının kapsamının insanların işine geri dönmesiyle birlikte genişleyebileceğini öngörüyor. Bir İngiliz güvenlik araştırmacısı "MalwareTech" firmasının virüsün yayılmasını durdurmayı başarmasına rağmen bilgisayar korsanları, siber güvenlik kuruluşlarının karşı koymaya çalıştıkları yeni sürümler yayınladı.

Raporda Europol Direktörü Rob Wainwright'a ait aktarılan sözlerde, "Sonuçta bir şifre çözme aracı bulacağız ancak şu an için hala canlı bir tehdit ve biz hala felaket kurtarma modundayız." denildi. Pazar günkü haberine göre BBC, "MalwareTech" firması "başka bir saldırının muhtemelen Pazartesi günü geleceğini" öngörüyor. Cuma günü başlayan en büyük fidye saldırıları, dünya çapında zorluklara karşı bilgisayarları etkisiz bıraktı ve kontrolü ele geçirmek için kullanıcılardan yüzlerce dolar talep etti.

Bilgisayarları aldıktan sonra, virüs dosyaların kilidini açmak ve kullanıcıya iade etmek için Bitcoin sanal para birimi cinsinden 300 dolar ödemeyi isteyen iletileri gösterdi. Bu virüsten etkilenen vakaların sayısı hala artıyor. Europol ise virüsü analiz ediyor ve büyük saldırıların ardını kesmek için henüz bir şey yapamadı. Anonim kalmayı isteyen MalwareTech, aslında virüs yayılımını izlemek için bir alan adı kaydettikten sonra virüse bir çözüm bulmayı başardı, ancak henüz kesin bir çözüm bulunamadı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık