OFPOF

Urban Airship, Google Cloud Sayesinde Mesajlaşma Hacmini Arttırdı

-
538
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Urban Airship, Google Cloud Sayesinde Mesajlaşma Hacmini Arttırdı
0 izlenme
Ofpofer
-

Urban Airship, Google Cloud sayesinde mesajlaşma hacmini %33 oranında arttırdı. Şirket böylelikle daha fazla kar elde etmiş oldu.

Bir müşteri katılım şirketi olan Urban Airship, gerçek zamanlı mesajlaşma platformunu google Cloud'a taşıdı. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Google Cloud servisinin mesajlaşma hacmini %33 oranında artırmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Urban Airship, büyük ölçekli olsa bile bildirimlerinin hızlandırılmış dağıtımını içeren Boost adlı yeni bir hizmeti pilot olarak kullanmak için GCP'yi kullandı. futbol taraftarları için hızlı büyüyen bir platform olan Onefootball, dünya Kupası sırasında kullanıcılarına beş milyardan fazla hedeflenmiş bildirim göndermek için Boost özelliğini kullandı. Dünya Kupası finalinin bitiminde, Onefootball, Urban Airship aracılığıyla saniyede 400.000 bildirim belirlemiş oldu.

Urban Airship Ürün ve Mühendislik Müdürü Mike Herrick, yaptığı açıklamada, GSO'ya olan hareketin platform güvenilirliğini artırdığını ve üretim olaylarını yarıya indirdiğini söyledi.

Bu arada Google'nin, aynı zamanda Urban Airship'in müşterisi olduğunu da söyleyelim. Bu yılın başlarında Google, kullanıcıların biletlere ve biniş kartlarına erişmelerini sağlamak için Google Pay uygulamasını güncelledi.

Kaynak: zdnet.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık