OFPOF

Uganda'nın İnternet Masrafları 3 Yıl İçinde Yüzde 73 Azaldı

-
283
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uganda'nın İnternet Masrafları 3 Yıl İçinde Yüzde 73 Azaldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

The Independent tarafından bildirilene göre Uganda'da internet masrafları %73 oranında gerileme gösterdi.

The Independent tarafından bildirilene göre, Uganda'daki internet servisinin maliyeti, son üç yılda saniyede megabit başına %73 oranında gerileme göstererek 70 dolara ulaştı ve iş yapma maliyetinde bir düşüş sinyali verdi. Uganda İletişim Komisyonu İcra Direktörü Godfrey Mutabazi, düşüşün kısa süre önce Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından komisyona kazandırılan dördüncü nesil lisanslama rejiminin bir sonucu olduğunu söyledi.

Mutabazi, Haziran ayı sonunda, internet kullanım oranını artırmak amacıyla optik fiber dağıtmak için 23 Kamu Altyapı Sağlayıcıları (PIP) lisansı alındığını söyledi. Ayrıca, veri ve ses hizmetleri sağlamak için 30'un üzerinde kamu hizmeti sağlayıcısı (PSP) için lisans alınmıştı. Büyük fiber firmalarının girmesinin, telekom şirketleri gibi küçük oyuncuların kendi fiberlerinden bazılarını elinde tuttuğunu, ancak bunun yeni hatlara yatırım yapılmadığı anlamına geldiğini belirtti.

Mutabazi, mevcut politikanın sadece hizmet ve altyapı sağlanması arasında ayrım yapan açık teknoloji açısından tarafsız bir lisanslama rejimi talep ettiğini söyledi. Mutabazi'ye göre bu, telekomünikasyon firmaları gibi küçük oyuncuların sermaye harcamalarının tasarrufunu kaydetmesini sağlıyor ve sonuçta internete yönelik daha düşük perakende fiyatlara ve hizmetin daha fazla alınmasına yol açıyor.

Kaynak: telecompaper.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık