OFPOF

Uber’e Bir Darbe de Filipinler’den Geldi

-
275
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber’e Bir Darbe de Filipinler’den Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uber 3,7 milyon dolarlık ağır cezayı ödemezse uygulamanın kullanımı askıya alınacak.

Filipin nakliye düzenleyici ekibi, Uber Technologies Inc'in bir aylık askıya alacağını öne sürerek, Uber’in ödenmesi gereken cezanın yaklaşık 20 kat fazlası olan 190 milyon peso (3,7 milyon dolar) ceza ödemesi halinde bu cezayı kaldıracaklarını ve uygulamanın askıya alınmayacağını açıkladı.

Kara Taşımacılığı Franchising ve Düzenleme Kurulu (LTFRB), Uber'in askıya alma süresi boyunca günde yaklaşık 20 milyon pezosu parasal olarak finansal yardım olarak toplu olarak ödemesi gerektiğini belirtti.

Uber, yaptığı açıklamada, "Askıya alma yasağının kaldırılmasına ilişkin koşulları yerine getirmek için çok çalışıyoruz ve operasyonları mümkün olduğunca çabuk sürdürmeyi umuyoruz" dedi.

Düzenleyici grup, yeni sürücü uygulamalarını kabul etmeyi durdurmak yönünde bir yönergeyi dikkate almadan 14 Ağustos'dan itibaren bir ay boyunca Uber'in operasyonlarını durdurdu.

Bu uygulamaları işleme koymadığını söyleyen Uber, daha sonra LTFRB'ye askıya alma işlemini durdurmak için 10 milyon pezo para cezası verebileceğini söyledi.

Uber için dondurma kararı halkın ilgisini çekti, çünkü birçok Filipinli yolcular uygulama sayesinde binicilik hizmeti görmekten memnun ve bu uygulamayı ana nakliye servislerinden daha güvenilir ve rekabetçi olarak görüyorlar. Uber geçtiğimiz günlerde yaklaşık 67.000 Filipin pilotuna sahip olduğunu söyledi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık