OFPOF

Uber, Londra Lisansı İçin Mahkemeye Gidiyor

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber, Londra Lisansı İçin Mahkemeye Gidiyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uber, lisansını kaldırdıktan sonra Londra'da faaliyet hakkını savunmak için mahkemeye gitme kararı aldı

Uber uygulamasının Londra’da taksi hizmeti çalıştırmaya uygun olmadığı öngörüldükten sonra lisansı iptal edilmişti. Pazartesi günü yani bugün duruşmaya çıkacak Uber, Londra’daki faaliyetlerine yeniden başlamak için ve lisansını geri kazanabilmek için kendini savunacak.

Londra Regülatör Taşımacılığı (TfL), ciddi ceza ihlalleri ve sürücülerin arka plan kontrolleri yapma yaklaşımını gerekçe göstererek, Eylül ayında lisans yenileme teklifini reddederek Silikon Vadisinde yer alan firmasını şok etti. Uber avukatları, önümüzdeki yıl daha kapsamlı bir görüşme tarihi belirlemek üzere düzenlenen idari bir duruşma olması beklenen Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde temyiz işlemlerine Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.

Brown Kasım ayında Reuters'e verdiği demeçte "uyumlu olduklarından emin olmak için bazı tartışmalar var" dedi. Goldman Sachs da dahil olmak üzere yatırımcılarla 70 milyar dolar değerinde olan Silikon Vadisi uygulaması, regülatörle yeni bir düzenleme yapamazsa, aylarca süren hukuk mücadelesi muhtemel gözüküyor. Londra lisansını kaybetmek, cinsel taciz iddialarının ve veri mahremiyetinin ve ticaret uygulamalarının etrafındaki konularla ilgili tartışmalara yol açan yöneticilerin akışı nedeniyle bu yıl Uber'e yapılan birçok darbeden sadece biriydi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık