OFPOF

Uber'in Yeni CEO'su Dara Khosrowshahi Olabilir

-
262
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber'in Yeni CEO'su Dara Khosrowshahi Olabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

New York Times'ın iddiasına göre, bir sonraki Uber CEO'su Expedia'un şefi Dara Khosrowshahi olacak.

Uber'in eski CEO'su Travis Kalanick'in Uber'in önde gelen yatırımcılarının beşi tarafından destek görmemekten ve yönetim kurulunda istifası istendikten sonra istifa etmesinden bu yana iki aydan fazla bir süre geçti. Ancak, 70 milyar dolarlık şirketin boş kalan koltuğuna oturması için detaylı araştırma yapıldı ve New York Times'a (NYT) göre, bir sonraki Uber CEO'su Expedia'un şefi Dara Khosrowshahi olacak.

Raporda, Khosrowshahi'nin hafta sonları yapılan toplantılarda Über kurulu tarafından incelenen üç finalist arasından en önde gelen aday olduğu iddia edildi. General Electric'in eski CEO'su olan finalistlerden biri olan Jeffrey R Immelt, adaylıktan çekildi.

HP'nin CEO'su Meg Whitman diğer güçlü rakipti. Bununla birlikte, o ve Uber yönetim kurulu Über CEO'sunun manto'sunu devralma şartlarını kabul edemedi ve bu nedenle yönetim kurulu Dara Khosrowshahi olan üçüncü adaya bırakıldı.

Khosrowshahi, çevrimiçi seyahat şirketi olan Expedia'un CEO'su ve daha önce The New York Times şirketinin yönetim kurulu üyesi olmuş ve InterActive Corp ile daha önce iş deneyimi yaşamıştır.

Cinsel saldırı skandalı, Waymo'nun fikri mülkiyet hakları davaları ve yasadışı faaliyet gösteren şehirlerdeki otoriteleri engellemek için uygulamanın sahte bir versiyonunu kullandığı iddiaları gibi sorunlara karıştıktan sonra Uber için zor bir yıl geçmişti ancak Dara Khosrowshahi ile işlerin yeniden rayına gireceği ön görülüyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık