OFPOF

Uber'in Finans Müdürü Ayrıldıktan Sonra Zararlarda Erime Olmaya Başladı

-
313
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber'in Finans Müdürü Ayrıldıktan Sonra Zararlarda Erime Olmaya Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yakın zamanda finans müdürü ile yolları ayıran Uber zararının 991 milyon $'dan 708 milyon $'a düştüğünü açıkladı.

Uber Technologies Inc, finans başkanının ayrıldığını ve özel olarak düzenlenen gezinti şirketinin de ilk çeyrekteki kayıbın önceki çeyreğe göre önemli ölçüde daraldığını ve karlılık yolunda ilerlediğini söyledi.

Mali direktör Gautam Gupta Temmuz ayında San Francisco'da bir başka işletmede görev almak üzere ayrıldı. Şirket, Gupta'yı Uber'den alabilmek adına hem maddi yönden güçlü hem de yönetim şemasında yüksek  bir mevki verdi. Geçtiğimiz birkaç ayda üst düzey yönetici ayrışmaları nedeniyle çeşitli tartışmalara neden olan Uber, şu an itibariyle ünlü "kardeş" kültürünün değiştirilmesine yardımcı olmak için bir operasyon uzmanı arıyor.

Gupta'nın çıkışı, şimdi kamuya açık şirket tecrübesine sahip bir mali şef için ikinci bir büyük icra arama arayışını başlatıyor. Yaklaşık bir düzine üst düzey yöneticiler, Şubat ayından bu yana Uber'den ayrılma kararı almıştı. Şirket, Salı günü Uber ve Alphabet Inc'in Waymo birimi arasındaki hukuki ihtilafın merkezinde bulunan belgeleri teslim etme konusunda mahkeme kararına uymamıştı.

Çarşamba günü Uber, birinci çeyrekte çalışan stok tazminatı ve diğer kalemler hariç net zararının dördüncü çeyrekte 991 milyon $'dan 708 milyon $'a gerilediğini açıkladı.

Uber, ilk çeyrek gelirinin yüzde 18 artarak dördüncü çeyreğe kadar 3.4 milyar dolara çıktığını söyledi. Bir Uber sözcüsü, "İlk çeyrekte kayıplarımızı daraltmak bizi karlılığa doğru iyi bir konum haline getiriyor." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık