OFPOF

Uber Hissedarları, Kurulu Softbank ile Hisse Satışını Görüştü

-
277
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber Hissedarları, Kurulu Softbank ile Hisse Satışını Görüştü
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Son zamanlarda kötü günler geçiren Uber uygulaması, Bloomberg haberine göre hisse satışı için görüşmelere başladı.

Uber Technologies Inc'in hissedarları ve yönetim kurulu, girişim sermayesi şirketi Benchmark'ın liderliğinde, Masayoshi Son'nun SoftBank Group Corp ve diğer potansiyel yatırımcılara hisse senetlerinin satılmasını görüştü.

Bloomberg’in paylaştığı habere göre ise hisselerin değerlemesi ya da SoftBank'ın ya da diğer yatırımcıların ne kadarının alacağına ilişkin ayrıntıların belirsiz olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, bir CNBC raporunda Softbank'ın binicilik dolu hizmetinde hisse satın almak için görüşmeler yapılmadığını söyledi. Uber, Softbank ve Benchmark yorum taleplerine derhal yanıt vermedi. Raporlar, Wall Street Journal'ın günün erken saatlerinde Uber'in Güneydoğu Asya'daki en büyük rakibi Grab'ın SoftBank ve Çin'in en başarılı binicilik şirketi Didi Chuxing'ten 2 milyar dolar kadar fon sağlama yönünde teşvik edildiğini söyledi. Uber, geçtiğimiz ay kurucuların ve İcra Kurulu Başkanı Travis Kalanick'in ayrılışında sonuçlanan, cinsiyetçi bir çalışma kültürünün ve sürücü protestolarının suçlanması da dahil olmak üzere bir Dizi aksilikle karşı karşıya kalmış ve zorlu günler geçirmeye başlamıştı.

Uber'in en büyük hissedarlarından biri olan Benchmark'ın ortağı Bill Gurley ile İlk Yuvarlak Sermaye ve Küçük Sermaye gibi diğer yatırımcıların hepsi Kalanick'i terk etmek zorunda kalmıştı.

kaynak(tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık