OFPOF

Uber Firmasında Üç Yetkili İsim İstifa Etti

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber Firmasında Üç Yetkili İsim İstifa Etti
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uber firmasından 3 üst yetkili isim istifa etti ve neden olarak da veri ihlali gösterildi.

Uber Technologies Inc sözcüsü, güvenlik biriminde görev alan üç üst düzey yöneticinin1 Aralık tarihinde istifa ettiklerini ve Ocak ayında şirket ile yollarının ayıracaklarını açıklandı.

Kaliforniya merkezli Amerikan uluslararası ulaşım şebekesi şirketinin yeni CEO’su Dara Khosrowshahi, geçtiğimiz günlerde 2016 yılında yaşanan veri ihlalini eleştirmiş ve bunun olmasının hem şirket açısından doğru olmadığını hem de müşteri kazanımlarını etkilediğini belirtmişti. Bundan sadece birkaç gün sonra gelen bu istifalar pek de şaşırtıcı olmadı diyebiliriz.

28 Mayıs 2015 itibarıyla dünya çapında 58 ülkede ve 300 şehirde kullanılmakta olan Uber, bu zorlu süreç içerisinde bir de Waymo ile hukuki bir süreç yaşıyor ve şirketin müşteri portföyü de daralıyor.

Şu ana kadar 6,5 milyar USD geliri olduğu düşünülen şirketten istifa eden isimler ise şunlar; Kıdemli güvenlik mühendisi ve bölümdeki iki numaralı müdür olan Prithvi Rai, fiziksel güvenliği ele alan Jeff Jones ve Sullivan genel sekreteri olan Pooja Ashok. 

Ocak ayına kadar şirketteki görevlerine devam edecek isimlerin yanı sıra, Uber'ın Global Tehdit İşlemleri Müdürü Mat Henley de üç aylık tıbbi izin aldı ve iddiaya göre o da izin sonrasında istifa eden isimlerden biri olacak.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık