OFPOF

Uber Delhi'de UberEATS'i Başlattı

-
229
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber Delhi'de UberEATS'i Başlattı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD merkezli aslı taksi hizmeti olan şirket Uber, gıda dağıtım merkezini de kurdu.

ABD merkezli araç hizmetleri uygulaması Uber, bugün Delhi'de UberEATS'i başlattığını ve gıda dağıtım hizmeti için ilk olarak 200 restoranla ortaklık kurduğunu açıkladı.

Açıklama; "Güney Delhi'de 200'den fazla restoranla ortaklık kuran UberEATS Delhiites, Barista, Moti Mahal, Pita Pit ve Dimcha gibi lokantalardan yerel ürünler ve popüler ürünler sipariş edebiliyor.” şeklinde yapıldı.

Bu yılın başlarında Uber, Hindistan'da UberEATS'i ilk durak olarak Mumbai’de başlatmış ve büyük beğeni toplamayı başarmıştı.

Daha sonra hizmeti Haziran ayında Gurugram'a genişletti. UberEATS şu anda Hindistan'da FoodPanda, Swiggy ve Zomato'nun hâkim olduğu gıda dağıtım pazarına ısınmaya çalışan ve burada önemli işler yapacağa benzeyen bir Uber imzalı girişimdir.

2014 yılında Los Angeles'ta küçük bir dağıtım pilotu olarak başlatılan UberEATS daha sonra Aralık 2015'te Toronto'da ayrı bir mobil uygulama olarak başlatıldı. O zamandan beri, Hindistan dahil olmak üzere dünya çapında 45.000 restoranı kapsayan 27 ülkeye genişletildi.

UberEATS Hindistan başkanı Bhavik Rathod, PTI'ye yaptığı açıklamada, "UberEATS'in Hindistan'daki tanıtımı, Mumbai'yi gıda dağıtım servisiyle yaşamak için ilk şehir olarak sunmak, global genişleme stratejimizde büyük bir adımdır." dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık