OFPOF

Uber, 48 Milyar Dolarlık Yatırım Alıyor

-
289
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber, 48 Milyar Dolarlık Yatırım Alıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Softbank liderliğindeki konsorsiyum Uber’daki hisselerin birçoğunu 48 milyar dolara satın aldı.

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, SoftBank Group Corp liderliğindeki bir konsorsiyum, Uber'deki çok sayıda hisseyi başarıyla satın aldı ve toplamda 48 milyar dolar değerindeki bir parayı kasasına koydu. Açıklama Uber tarafından resmi bir şekilde yayınlandı. Normalde 68 milyar dolarlık değere sahip tüm bu hisseler yüzde 30 indirim ile satıldı ve bu yeni satın alma işlemleri ile birlikte son dönemlerini kötü geçiren, hem bünyesinde problemler yaşayan hem de birçok dava süreci içerisinde yer alan Uber’da birçok değişikliğe de işaret olacak.

Uber, anlaşmanın gelecek yıl başında tamamlanacağını söyledi. SoftBank ve Dragoneer Investment Group'u da içeren konsorsiyumun geri kalan kısmı, önceki yatırımcılardan ve çalışanlardan ikincil bir hisse satın alımının yanı sıra 1,25 milyar dolara kadar yeni finansman da dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 17,5'e sahip olacak.

Uber yeni gelen yatırımları; yeni yatırımlarda, teknoloji iyileştirmesinde, büyümeyi hızlandırmak ve kurumsal yönetimi güçlendirmek için kullanacağını açıkladı. Anlaşma tamamlandığında şirket, yönetim kurulunu dört bağımsız yönetici de dahil olmak üzere 11 ila 17 kişi arasında genişletmiş olacak.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık