OFPOF

Uber, 100.000 Dolarlık Ödülü Henüz Ödemedi

-
291
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uber, 100.000 Dolarlık Ödülü Henüz Ödemedi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uber açığını bularak veri ihlalini engelleyen genç hacker kazandığı ödüle kavuşmadığı için üzgün olduğunu açıkladı.

Uber 21 Kasım'da yaptığı açıklamada, Ekim 2016'da meydana gelen bir ihlal nedeniyle 57 milyon yolcunun ve 600.000 şoförün kişisel bilgilerinin çalındığını belirtilmişti. Bunun üzerine Uber ekibi harekete geçmişti ancak herhangi bir güvenlik zaafiyeti geliştirmesinde bulunamamış ve bilgilerin nasıl çalındığını da bulamamıştı. Çözümü özel yetenekli hackerlarda bulan Uber firması bu sorunları aşan bir hackera tamı tamına 100.000 dolar vereceğini açıklamıştı.

20 yaşındaki bir Florida kullanıcısı tüm bu sorunları aşmayı başardı ve ödülü kazandı. Ancak uzun bir süre boyunca şirket ne resmi bir açıklamada bulundu ne de ödeme yaptı. Bunun üzerine de kullanıcılardan tepki alan Uber'in henüz ödemeyi yapmamış olması ile ilgili konuyu Reuters gazetesi geçtiğimiz günlerde genç hacker ile görüştü. Annesi ile birlikte yaşayan bu genç, evin faturalarını ödemek ve kendi okul masraflarını karşılamak ile uğraşırken kazandığı ödül ile rahatlalayacağını ve kazandığını duyunca çok mutlu olduğunu açıkladı. Ancak ödemenin henüz yapılmamış olması onda hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Son günlerde 3 üst yetkilinin de istifası ile gündeme gelen Uber maddi kaynaklardan da fazlaca kayıp yaşıyor ve zor günler geçiriyor.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık