OFPOF

Twitter’da Paylaşılan Fotoğraflara "Akıllı Kırpma" Özelliği Geliyor

-
4.7b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter’da Paylaşılan Fotoğraflara "Akıllı Kırpma" Özelliği Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Twitter, paylaşılan fotoğrafların yalnızca üst kısmının görüntülenmesi için özel bir makina öğrenim geliştirdi.

Twitter, paylaşılan fotoğrafların doğru noktalarını çerçevelemek için makine öğrenme gücünü kullanan akıllı otomatik kırpma özelliği geliştirdi. Böylelikle paylaştığımız fotoğraflarda görünmeyen asıl noktalar geçiş sırasında otomatik kırpma sayesinde görüntülenmeye başlayacak ve kullanıcılar fotoğrafın tamamını görebilmek için tıklamak zorunda kalmayacak.

Twitter'a göre, sistem sinir ağı yardımıyla imajları kırpıyor. Burada, normalde dikkat çekecek olan resmin özniteliklerini belirlemede yardımcı olabilecek "belirginlik kalitesi" resmi kullanıyor. Bu nitelikler resimlere dahil edilecek ve buna göre kırpılmış olacak.

Twitter, akıllı kırpma için çeşitli tahminlerde bulunmalarına yardımcı olan göz izleme çalışmalarından gelen verileri kullandı. Kuklaların, yüzlerin, metinlerin ve yüksek kontrastlı bölgelerin insanların ilgisini çektiğini keşfettiler. Bu veri yardımıyla, sistem görüntünün hangi kısmının kırpılacağını öngördü. "Akıllı otomatik kırpma" olarak adlandırılan bu özellik, sadece yüz görüntüleri için olmayabilir, manzara görüntüsü veya bir hayvan görüntüsü için de olabilir. Bu özellik, iOS ve Android'deki Twitter uygulamasında başlatıldı. Şimdilik, yalnızca resimlerle sınırlıdır ve videolarla ilgili değildir. Bu arada Twitter'ın, Twitter kullanıcılarının Snapchat gibi video çekebilecekleri yeni bir özellik ile gelmesi bekleniyor.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık