OFPOF

Twitter’a Ekran Kaydı Özelliği Geliyor

-
339
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter’a Ekran Kaydı Özelliği Geliyor
0 izlenme
-

Bu kaydedilen ekranlar başka kişiler ile paylaşılabilecek, mesaj olarak gönderilebilecek veya cevap olarak eklenebilecek.

#SaveForLater olarak öne çıkan, kısa sürede tweet'leri kaydetmek ve onlara geri dönmek için ayrılmış bir seçenek sunulacak.

Hack Week'de Twitter, bu yeni özelliğin bir prototibi üzerinde çalışmaya başladı bile. Her tweet'in altında bir retweet ve kalp seçeneğinin yanında bir üç nokta menüsü olacaktır. Bunu açtığınızda, yer imi seçeneğinin göründüğü bir menü açılır. Seçeneği tıkladığınızda, tweet yer imi alır ve yer imi kanalına kaydedilir.

Ana menü kanalında, tüm tweetleri kaydedilen bir yer imi bölümü de görüntülenir. Bu fikir hala çalışmalar ve geliştirmeler içindedir. Twitter ürün müdürü Jesar Shah, kullanıcılardan yeni özelliği tasarlamaya yönelik görüşlerini beklediklerini belirtti. Jaser Shah, ayrıca kullanıcılarının çoğunun bu özelliği istemekte olduğunu söylemişti. Kullanıcıların bir yer imi bölümünü çağırdığı Moments bölümünde bir teşvik listesi de yayınlandı.

Öte yandan Twitter, ırkçılıkla suçlanan sahte haberlere ilişkin olarak Facebook ile birlikte ortak çalışmalar da yürütüyor.

ABD Temsilcileri Bonnie Watson Coleman ve Emanuel Cleaver, Recode tarafından hazırlanan bir raporda, teknoloji endüstrisi ile ilgili endişelerini dile getirdiler. Düzenlemeyi önlemek için endüstrinin platformlarında bu tür mesajların arkasındaki hesapları tanımlaması ve askıya alması gerektiğini söylediler.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık