OFPOF

Twitter, Siyasi veya Dini Şiddeti Savunan Kullanıcıları Bulma ve Yasaklama Üzerinde Çalışıyor

-
286
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter, Siyasi veya Dini Şiddeti Savunan Kullanıcıları Bulma ve Yasaklama Üzerinde Çalışıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Özellikle medya ve mahkeme kararlarından dolayı en aktif ülkenin olduğu Türkiye olduğu açıklandı.

sosyal medya devlerinden Twitter Inc Salı günü yaptığı açıklamada, siyasi veya dini şiddeti savunan kullanıcıların sosyal ağlarını kaldırma çabalarını hızlandırdığını ve kullanıcılardan veya hükümetlerin raporlarından ziyade yazılımları gittikçe daha çok kullandığını söyledi. ABD ve Avrupa hükümetleri, özellikle şiddet içeren faaliyeti savunan İslamcı gruplar tarafından çevrimiçi radikalleşmeye karşı daha fazla mücadele etmek için Twitter, Facebook Inc ve Alphabet Inc'in google'ı gibi sosyal medya şirketlerine baskı yapıyor.

Twitter, altı ayda bir yayınlanan "şeffaflık raporu"nun bir parçası olarak, 2016 yılının son altı ayında "terörün teşvikiyle ilgili ihlaller" nedeniyle ayda yaklaşık 63.000 oranında 377.000 hesap ertelendiğini açıkladı. Bu, bir yıl önce karşılaştırılabilir bir dönem için yaklaşık 24.000'den ayda bir yükselişte. Veriler, Türkiye'nin medya raporlarının kaldırılmasına yönelik olarak en aktif ülke olduğunu gösterdi.

Twitter, siyasi veya dini şiddeti savunmak için yakın zamanda askıya alınan hesaplardan yüzde 74'ü, kullanıcılar veya yetkililer yerine "iç, tescilli spam önleme araçları" ile tespit edildiğini belirtti. Yetkililer, bir kullanıcının Twitter'ın hizmet şartlarını ihlal ettiğinden şikayet ettikten sonra, yüzde 2'nin altında askıya alındığını söyledi.

Twitter, geçen yıl düzenlenen bir raporda, spam önleme araçlarının bu nedenlerden dolayı askıya aldığı hesapların sadece üçte birini tanımlamasına yardımcı olduğunu söyledi. 2016 yılının son altı ayında Twitter, doğrulanmış gazetecilerin ve haber yayınlarının gönderdikleri içeriği kaldırmak için 88 mahkeme kararı ve dünyanın dört bir yanından gelen diğer yasal talepleri aldığını açıkladı. Bunların 77'si Türkiye'dendi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık