OFPOF

Twitter, Rus Bağlantılı 200 Hesabı Askıya Aldı

-
305
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter, Rus Bağlantılı 200 Hesabı Askıya Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Twitter, ABD seçimlerine müdahale yoluyla 200 Rusya ile bağlantılı hesabı askıya aldığını açıkladı.

Twitter, Perşembe günü yaptığı açıklamada, online olarak 2016 ABD seçimlerine girme çabalarını araştırdığı için 200 civarında Rus bağlantılı hesabı askıya aldı ancak etkili bir Demokrat senatör adımlarını yetersiz olarak ele aldı.

Senatör İstihbarat Komisyonu'nda üst düzey Demokrat olan Senatör Mark Warner, Twitter yetkililerini Perşembe günü 2016 cumhurbaşkanı seçimindeki Rus nüfuzun kapsamlı soruşturmasının bir parçası olarak kapalı kapılar ardında tanıklık yapmak için çağırdı. sosyal medya devlerinden Facebook da bu ayın başlarında benzer bir uygulamayla karşı karşıya kalmıştı. Her iki taraftaki milletvekilleri, Moskova'nın propaganda yayma girişimlerinde, sosyal paylaşım ağlarında büyük bir rol oynayabileceğinden şüpheleniyor, Amerika Birleşik Devletleri'nde siyasi çatışmalara neden oluyor ve Başkan Donald Trump'ı seçmenize yardımcı oluyor. Moskova böyle bir faaliyeti reddetti ve Trump herhangi bir anlaşmayı reddetti.

Twitter ayrıca Perşembe günü Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu'na bilgi verdi. Warner, Twitter yetkililerinin Rus platformunun kullanımı hakkında pek çok soruyu cevaplamadığını ve hala yabancı manipülasyona maruz kaldıklarını söyledi.

Şirketin İstihbarat Komitesine sunumu "Twitter ekibinden bu konunun ne kadar ciddi olduğu konusunda çok fazla anlayış eksikliği gösterdi" diye belirtti. Twitter'ın, incelemesini, zaten Facebook tarafından tespit edilen sahte profillerle bağlantılı hesaplarla sınırlama kararı aldığı konuyla ilgili kararsızlık yaşadı. 

Kaynak: indianexpress.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.