OFPOF

Twitter'ın Yeni Hizmet Şartları Tepki Topladı

-
484
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter'ın Yeni Hizmet Şartları Tepki Topladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Diğer şirketlerin kullanıcı içeriğini yeniden yayınlamasına izin veren Twitter'ın yeni şartları eleştiriler almaya başladı.

Görünen o ki, diğer şirketlerin içeriğini herhangi bir ücret ödemeden kendi platformunda yeniden yayınlamalarına izin veren Twitter'ın yeni hizmet şartları hızlı bir şekilde çevrimiçi medyadan eleştirilere yol açtı.

Flak yani eleştiri aldığı madde, mikro bloglama web sitesinin Twitter'da "diğer şirketlere, kuruluşlara ya da bireylere açık olan" içerik yayınlamasına izin verir ve daha sonra yeniden yayınlayabilir.

Bağımsız Daily gazetesinin haberine göre, Twitter kullanıcısı Richard de Nooy tarafından "grotesk" olarak nitelendirilen bu madde, birkaç kişinin yeniden oynamasına ve eleştiri toplamasına neden oldu.

“Twitter yoluyla veya diğer şirketler, kuruluşlar veya kişiler tarafından yapılan bu ek kullanımlar, Hizmetler aracılığıyla gönderdiğiniz, yayınladığınız, aktardığınız veya sunacağınız İçeriğe ilişkin hiçbir ücret ödemeden yapılabilir.” maddesi en çok tepki toplanmasına sebep olan madde olarak konuşulmaya devam ediyor.

Yeni şartlar, ayın sonunda ABD dışındaki insanlar için geçerli olacak.

Bu eleştirilerden sonra açıklamalar yapan Twitter, "etkilenen tüm kullanıcılara kendilerini yeni terimlere bakmaları konusunda uyaran bir pop-up gösteriyor ve onlarla aynı görüşte olmalarını isterlerse hesaplarını silmelerini istiyor" dedi.

Bununla birlikte, şartlar "Twitter, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyuyor ve Hizmetler kullanıcılarının aynı şeyi yapmalarını bekliyor" dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık