OFPOF

Tüm Dünyanın Sayısal Defteri ''Blockchain'', Muazzam İş Olanakları Sunabilir

-
330
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tüm Dünyanın Sayısal Defteri ''Blockchain'', Muazzam İş Olanakları Sunabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Blockchain; matematik, kriptografi, bilgisayar bilimi, ağ ve sosyal mühendislik olmak üzere birçok farklı yönü içeren bir yenilik.

Dünyayı bildiğimiz şekliyle değiştirecek veya sahip olacak olan son yeniliklerden biri diğerlerinden daha yıkıcı olacak, ismi: Blockchain.
Çağdaş toplumun ekonomik yapısını yeniden tanımlama potansiyeline sahip olan Blockchain, hiçbir iş idarecisinin görmezden gelemeyeceği bir yenilik olarak görülüyor.

Blockchain, tüm dünya tarafından paylaşılan tek bir sayısal defter olarak düşünülebilir. Bir Blockchain, katılan iki taraf arasında gerçekleşen tüm işlemleri kaydeder veya listeler.

İnternet, bugün bildiğimiz şekliyle, bilgi transferinde üstün olan bir teknik protokole, internet protokolüne dayanıyor. Aramızda e-posta gönderirken veya internette gezinirken günlük olarak kullanırız. İnternet protokolü, bilginin bir bilgi işlem cihazından diğerine aktarılmasını sağlar. Bir Blockchain internet protokolüne benzer bir şey olarak da düşünülebilir. Bununla birlikte, internet protokolü, ağa bağlı ekranlar arasında bilgi aktarımı yapmak üzere tasarlanmışken, Blockchain değeri aktarmak üzere tasarlanmıştır.

Blockchain'i bu kadar güçlü kılan şey: Herkesin en temel ekonomik işleminin dijital dünyada nasıl gerçekleşebileceğini tanımlamasıdır. Bu işlemler hem güvenli hem de çoğunlukla anonimdir. Aracılar olmadan eşler arası bir modeldirler. Olaya ilişkin değiştirilemez bir kayıt oluştururken sürtünme olmaksızın (hemen hemen) anlık olarak çalışırlar.

Blockchain muazzam iş olanakları sunabilir. İnternetin yeniliklerinin çoğu Silikon Vadisinde geliştirilmiş olsa da, Blockchain yeniliklerini desteklemek için nasıl bir ekosistem ve ortam yaratabileceğini düşünmenin zamanı geldi.

Kaynak: timesofmalta.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık