OFPOF

Torrentlar Öldüğü İçin Korsan Filmler Google Drive'a Yükleniyor

-
789
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Torrentlar Öldüğü İçin Korsan Filmler Google Drive'a Yükleniyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Korsanlar, korsan filmleri artık torrent siteleri yerine Google'ın bulut hizmetine yüklemeyi tercih ediyorlar.

Korsanların, telif hakkıyla korunan materyalleri internete yaymak için yeni ve daha yaratıcı yollar deniyor olmaları şaşırtıcı bir gelişme değil. Son zamanlarda korsan filmler ve TV şovlarını yüklemek için google Drive gibi bulut depolama hizmetleri sıklıkla kullanılıyor.

Muhtemelen, bu telif hakkı sahipleri ve yetkililer tarafından alınan önlemlere karşı bir yanıt olabilir. KickAss gibi popüler torrent sitesinin varlığı kısa zaman önce yok olmuştu, ancak daha sonra özgün çalışanları tarafından küçük bir biçimde geri getirilmişti. Ancak yasadışı torrent çökmeye devam ederse, korsanlar için, içeriklerini BitTorrent ağı üzerinden tanıtmak giderek zorlaşıyor.

Gadgets360 tarafından hazırlanan bir rapora göre, geçen ay Google Drive'da barındırılan yasadışı medya için çeşitli telif hakkı sahipleri ve Hollywood stüdyoları tarafından yaklaşık 5,000 adet DMCA kaldırma isteği gönderildi.

Korsanlar, Drive'da eksiksiz bir indirilebilir film veya TV şovu dosyası yüklüyor ve bağlantısını paylaşıyorlar. Ortamın gömülü bir Youtube videosuyla Drive'a boş bir bağlantısı da olabiliyor.

videolar, içerik kimliği filtrelerinden hariç tutmak için YouTube'a listelenmemiş olarak yükleniyor. Bu yılın başlarında benzer bir teknikle, büyük miktarda pornografik içeriğin YouTube üzerinden Google Sunucularına yüklendiği bildirilmişti.

Kaynak: fossbytes.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık