OFPOF

Spotify, Asya'ya Doğru Genişleyecek

-
253
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Spotify, Asya'ya Doğru Genişleyecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Spotify’ın Asya’daki ilk duraklarının Tayland ve Vietnam olacağı iddia edildi.

Spotify, TechCrunch tarafından hazırlanan bir raporda Vietnam ve Tayland'da iki müzik editörü arıyor. Spotify'in Singapur'daki karargahında çalışıyor olacaklardı. Bununla birlikte, şirketin Vietnam ve Tayland'daki hizmetlerini başlatıp başlatmayacağı henüz kesinleşmedi.

Spotify, 2015 yılında TechCrunch'a göre Endonezya'dan bir müzik editörü kiralamıştı. Müzik akışı şirketi altı ay içinde hizmetlerini genişletmişti. Aynı kalıp izlenirse, Vietnam ve Tayland'ın kısa sürede müzik yayını hizmeti olan ülkeler listesine eklendiğini görebiliyordu.

Kaynaklara inanılırsa, Spotify daha da genişletmeyi planlıyor ve Hindistan'ı da düşünüyor.

Bu arada eğer Spotify Hindistan'a gelirse, burada faaliyete geçen Gaana, Saavn, google Music veya Apple Music gibi Hint müzik servisleri ile rekabet arasında yüz yüze gelebilir.

Haziran ayında, müzik akış servisinin bir yıl içinde halka arz yapılması teklifi verildi.

Başlangıçta, bir rapora göre, Spotify, Morgan Stanley, Goldman Sachs Group Inc ve Allen & Co gibi yatırım bankaları ile bu yılın ilerleyen saatlerinde veya 2018 yılının başında New York Borsasında doğrudan bir liste hazırlamak için çalışıyordu.

Spotify ortak kurucusu Martin Lorentzon, İsveçli bir radyo istasyonuna listeleme planının olmadığını söyledi.

Son zamanlarda 13 milyar dolar değerinde olan Spotify, Lüksemburg merkezli holding şirketi tarafından açıklanan rakamlara göre 2015 yılında 173 milyon Euro (194 milyon $) kaybetti.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık