OFPOF

SoundCloud’un Eriyişi Sürüyor

-
318
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
SoundCloud’un Eriyişi Sürüyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

SoundCloud çalışanlarının yüzde 40'ının işten çıkarılmasını takiben şimdi de 2017’nin 4. Çeyreğine kadar hayatta kalabilecek.

Dünyanın en büyük müzik yayını hizmeti olan SoundCloud, bir iş modelini bulmak için hala mücadele ediyor; bir temsilcinin Perşembe günü yaptığı açıklamada, çalışanlarının yüzde 40'ını işten çıkardıktan sonra dördüncü çeyreğe kadar sürecek kadar nakit paralarının olduğunu ve bu süreçten sonra büyük risklere sahip olduklarını açıkladı.

Berlin merkezli start-up, rakipleri Apple, Spotify ve Amazon'dan farklı olarak, nadir bulunan bir platform sunan amatör müzisyenlere ve daha çok büyük ticari sanatçılara daha az güveniyor. Fakat onlara olduğu gibi, henüz kâr sağlamamıştır. Hizmetlerin çoğunun kendilerine dijital müziğe geçiş baskısı altında bulunduğu büyük müzik etiketleri zor pazarlıklara neden oluyor. Ve üç yıl önce 175 milyon izleyici kitlesine sahip olan SoundCloud, güncellemediği bir rakamın ya Spotify'ın abone ödemeyle ya da Apple ve Amazon'ın müzik servislerine sübvanse edebilecekleri cüzi ceplerinden yoksun olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta, SoundCloud 173 personelin görevini bıraktığını ve Londra ve San Francisco ofislerini Berlin ve New York'a odaklanmak üzere kapattığını söyledi. Kurucularından Alex Ljung bir blog yazısında "Karlılık yolunda ve SoundCloud'un bağımsız geleceğinin kontrolünde bulunuyoruz" dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık