OFPOF

Snapchat Yeniden Tasarlanacak

-
297
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Snapchat Yeniden Tasarlanacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir süredir düşüşte olan ve kullanıcı gelişiminin oldukça yavaşladığı popüler uygulama Snapchat yenilenecek.

Snap Inc firması, daha geniş bir kitleye ulaşma girişiminde kaybolmaya başlayan ve popülerliğini yitiren sosyal medya paylaşım uygulaması Snapchat'i yeniden tasarlama kararı aldı.

Snap'in hisseleri, saatlik ticarette yüzde 20 oranında düştü ve kayıplar ile birlikte değeri 12.57 dolara indi. Daha sonralarda ise Snap hisse başına 17 dolarlık bir fiyatla halka açıldı.

Snap, halka açık bir şirket olarak kısa varlığının her üç ayda birinde yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Son üç aydaki kullanıcı büyümesi, yatırım analistlerinin beklediğinin çok altındaydı. İkinci çeyrekte 173 milyon olan günlük aktif kullanıcılar üçüncü çeyrekte 178 milyona yükseldi. Araştırma şirketi FactSet'e göre analistler 181.8 milyon bekliyorlardı.

İcra Kurulu Başkanı Evan Spiegel, Snapchat'ın yeni bir yapılanma içerisine girdiğini ve bu süreç içerisinde en çok da yeni tasarımın dikkat çekeceğini belirtti.

Spiegel analistlere konferans çağrısı yaparak, "Platformumuzda keşfedilmemiş veya görünmeyen her geçen gün geniş miktarda içeriğin kullanıcılar tarafından keşfedilmesini kolaylaştıracağız" dedi.

27 yaşındaki CEO, kısa vadede yeniden tasarımın yıkıcı olacağına dair "güçlü bir ihtimal" olduğunu söyledi ancak Snap'in uzun vadeli kazanç riskini üstlenmeye istekli olduğunu söyledi.

Snap, görünümünü değiştirerek büyümeyi canlandırmak isteyen tek sosyal medya şirketi değildir. Microblogging hizmeti Twitter Inc, Salı günü yaptığı açıklamada, ikonik 140 karakterlik tweet'lerinin iki katına çıkarak kullanıcılara dünya genelinde 280 karakterlik tweet yayınlayacağını açıklamıştı.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık