OFPOF

Snapchat ve Google Bir Proje İçin Ortaklık Kuruyor

-
253
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Snapchat ve Google Bir Proje İçin Ortaklık Kuruyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ortaklık kurulacak projenin gençleri yazılım ve kodlamaya teşvik etme yönünde olacağı açıklandı.

Snapchat ve google, gençlerin coğrafi filtre yapmak için kodlama yapacakları bir geofilter yarışma düzenliyor. Etkinliğe #MyFutureMe Challenge adı verildi. Yarışma yalnızca ABD'de yaşayan ve 13 ila 18 yaşları arasında olan gençler içindir.

Bu kodlama yarışmasında gençler coğrafi filtre oluşturmalıdır. Yarışmanın teması, gençlerin geleceğe yönelik vizyonudur. Ayrıca AR (arttırılmış gerçeklik) Snap lensi yapıyor olacaklar. İçerik 26 Eylül'den 8 Ekim'e kadar sürmekte ve birçok bölüme ayrılmaktadır. Finalistler, Snapchat ve Google'ın liderlik takımlarıyla tanışma fırsatı bulacaktı. Burada, Google ve Snapchat mühendislerinden danışmanlık alacaklar. Kazananlara, Snapchat'te canlı yayınlanacak olan Büyük Ödüllü Lens Gönderme teklifini sunma fırsatı da verilecek.

Yarışmanın arkasındaki fikir, gençleri bilgisayar bilimi haline getirmektir. Kod girişimi ile yapılan bir Google ürünü, genç kızların kodlamasını özendirir. Onların amacı, geleneksel eğitim normlarının ötesine geçme şansını vermektir.

Finalistler New Orleans'daki TED kadın konferansına katılma şansını elde edecekler. Burada, bu finalistler tarafından yaratılan lensler konferansta Snapchat uygulaması aracılığıyla canlı yayında karar verilecek.

Google Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Elizabeth Reid "Bu yarışma, Made with Code and Snap, Snapchat gibi sevdikleri şeylerin kodla yapıldığını görmek için gençlerin ülke çapında yardım etmesini sağlayacak.” dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık