OFPOF

Snapchat Uygulamasının Kullanıcı Puanı Düşüyor

-
438
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Snapchat Uygulamasının Kullanıcı Puanı Düşüyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Snap Inc. CEO'su, Snapchat uygulama derecelerini App Store'da bir yıldıza çeken kullanıcıların çığ gibi büyümesi sonucu puanlar dikkatini çekti.

Snapchat CEO'su Evan Spiegel'in Hindistan'ı "fakir ülkeler" olarak adlandırmasının ardından uygulamaya App Store'da verilen puanlar büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından beş yıldızdan tek yıldıza düşürüldü.

App Store'daki uygulama bilgisine göre, uygulamanın mevcut sürümünün "Kullanıcı Derecelendirmesi," Pazar sabahında bir yıldız (6.099 derecelendirmeye göre) ve tüm sürümlerin derecesi "bir buçuk yıldız" (9.527 derecelendirmeye göre) olarak görüldü. Uygulamanın Android Play Store'daki derecesi ise "dört yıldız" (11.932.996 derecelendirmeye göre) olarak görüldü.

ABD merkezli Variety haber sitesinde Cumartesi günü Snapchat'ın eski çalışanı Anthony Pompliano, şirketin CEO'su Evan Spiegel'in kendisine Eylül 2015'te "Uygulamanın sadece zengin insanlar için olduğunu söyledi. Hindistan ve İspanya gibi yoksul ülkelere yayılmasını istemiyorum." dediğini açıkladı. Hindistan'daki kullanıcılar bu açıklamayı hafife almadılar ve şirketin CEO'su tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyaya yöneldiler. Uygulamanın derecelendirmeleri düştükçe CEO'ya ve uygulamaya olan eleştiriler arttı.

Bir kullanıcı CEO'yu kınamak için App Store'da, "Her şeyden önce, bu uygulamaya yıldızı vermek istemedim bile. Evan (Snapchat'ın CEO'su) bunu söyleyerek ne kadar ahmak olduğunu gösteriyor. Bahse girerim şirketinin 3/4'ü Hintli çalışanlar ile doludur. Yoksul ülkelere yaymak istemiyorsa bu uygulama neden ücretsiz? Neden herhangi bir ücretlendirme yapmadı?" şeklinde bir yorum yazdı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık