OFPOF

Snapchat'in Büyümesi Facebook'un Gölgesinde Kaldı

-
330
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Snapchat'in Büyümesi Facebook'un Gölgesinde Kaldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ana şirketi hayal kırıklığı yaşayan sayıları bildirdiği için Facebook'un gölgesi Snapchat'in üzerinde kalmaya devam ediyor.

Mesajların kaybolmasıyla tanınan Snap Inc. çok daha büyük hale gelmesine rağmen büyük bir kayıp yaşadı ve kullanıcıların büyümesi yılın ilk üç ayında yavaşlamaya devam etti. Şirketin geliri Wall Street'in hisse senedi halka arzından sonraki ilk üç aylık kazançlarında beklentilerin altında kaldı.

Snapchat, en azından başarı konusunda yeni kullanıcılar ve reklam verenler ile birlikte daha büyük bir rakip gibi olmaya çalıştı.

Bunun yerine Snapchat, son çeyrekte günlük aktif 166 milyon kullanıcıya sahip oldu. Bu oran, bir önceki yıla göre sadece %36 oranında arttı. 2012'deki ilk halka arz sonrası raporunda Facebook, günlük kullanıcı tabanını %32 oranında artırdığında yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Ancak o zamana kadar Facebook'un Snapchat'in üç katından fazla (552 milyon) kullanıcısı vardı.

Snap'in Ocak-Mart dönemindeki net zararının yaklaşık 2 milyar doları halka arz ile ilgili hisse bedelleri masrafları için yapıldı. Facebook'un benzer maliyetleri 1.3 milyar dolardı.

Fakat Facebook'un geliri, ilk halka açık bir şirket olarak kazandığı raporda 1,18 milyar dolar oldu. Snap'in geliri son çeyrekte yaklaşık 150 milyon dolara neredeyse dört kat artmasına rağmen, FactSet tarafından anket yapılan analistlerin beklediği 158 milyon doların altında kaldı.

Kaynak: ctvnews.ca


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık