OFPOF

Snapchat, Facebook Karşısında Erimeye Devam Ediyor

-
332
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Snapchat, Facebook Karşısında Erimeye Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hisselerinde düşüş yaşayan Snap kullanıcı sayısında da eskisi kadar artış göremiyor ve ayakta kalmaya çalışıyor.

Facebook bir kez Snapchat'ı satın alamadı; O zamandan beri, çoğunlukla başarı olmaksızın kopyalamaya çalışılıyor ve bu konuda da oldukça iyiler diyebiliriz.

Açık bir Snapchat klonu olan Facebook'un Instagram Öyküleri, Snapchat'ın kendisinden daha günlük kullanıcılara ve ana şirket Snap Inc.'in çok endişe duymasına neden olacak. Snap'ın son kazanç raporu da yardımcı olmuyor. Perşembe günü şirket, Nisan-Haziran döneminde kullanıcı büyümesinin bir önceki çeyreğe göre % 4'lük bir oran olduğunu söyledi.

Snap'ın hisse senetleri, Mayıs ayında halka arzı gerçekleştirildiğinden bu yana zaten% 44 düşüşle sonuçlanıncaya kadar,% 14 düşüşle 11.90 $ 'a geriledi. Bu, ilk işlem günündeki 24.48 dolar kapanış fiyatının yarısından az.

Snap'ın halka arzının IPO mühendisi olan Morgan Stanley'in analisti, geçtiğimiz günlerde Instagram ile olan rekabet ve Snap'ın reklamcılık tekliflerinin gelişmediği ya da gelişmediği endişeleriyle şirketin hisse senedi notunu düşürdü. Analist Brian Nowak, şirketin reklamverenleri bunu yalnızca bir deney olarak değil, ciddi bir oyuncu olarak görmesi için daha fazlasını yapması gerektiğini söyledi.

Instagram, geçenlerde insanların videoları ve anlık görüntüleri 24 saatlik bir kesintisiz olarak paylaşmalarını sağlayan Stories'in piyasaya sunulduğundan bu yana geçen yıl 250 milyon günlük kullanıcı topladığını açıkladı.

Buna karşılık, Snapchat ikinci çeyrekte 173 milyona sahipti ve hepsi sadece Snapchat'ın hikayeleri değil, hikayelerinin hepsi. Bu arada Instagram'ın tamamı, son resmi sayı olan Şubat ayından itibaren 400 milyondan fazla günlük kullanıcısına sahipti.

Snap, Perşembe günü yaptığı açıklamada, ikinci çeyrekte 443 milyon $ veya hisse başına 36 cent kaybettiğini söyledi. Bu, bir yıl önceki 116 milyon dolarlık veya hisse başına 14 sentlik bir kayıp ile kıyaslanıyor. Gelir, bir yıl önceki 72 milyon doların iki katından fazla ancak analistlerin beklentilerinin altında 182 milyon dolara yükseldi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık