OFPOF

Snapchat, Artık İş Başvurularında Kullanılmaya Başlandı

-
306
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Snapchat, Artık İş Başvurularında Kullanılmaya Başlandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden birisi olan McDonald's, Snapchat aracılığıyla 250.000 Amerikan vatandaşını işe almayı planlıyor.

Genç adayları cezbetmek amacıyla Amerikan fast food zinciri McDonald's, bu yaz Snapchat fotoğraf paylaşımı uygulamasıyla ABD'li çalışan alacak. Chicago Tribune tarafından bildirilene göre, dünyanın en büyük hamburger zinciri, şirketin ve franchise şirketlerinin ABD'deki restoranlarında çalışmaları için yaklaşık 250.000 kişiyi işe alınacağı öğrenildi.

Fast food zinciri geçen ay Avustralya'da Snaplications'ı kabul etmeye başladı ve potansiyel çalışanların, McDonald's üniforması giydiklerini gösteren özel bir filtre ile video sunmalarına izin verdi. McDonald's İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü Jez Langhorn, "Snaplications'ın iş arayanlarla telefon görüşmelerinde bulunmamıza izin vermek için harika bir yol olduğunu düşünüyoruz," dedi.

Video seçmelerini McDonald's Snapchat hesabına iletilebiliyor, ardından McDonald's resmi bir başvuru için uygulama ve dijital kariyer sayfasına bir bağlantı göndiyor. McDonald's, Snapchat aracılığıyla uygulamalara izin verilmesinin, başvuranların çoğunun yaşları 16 ile 24 arasında olduğu için, işe alım çabalarına yardımcı olacağını belirtti. Şirket ayrıca potansiyel iş arayanlara ulaşmak için Spotify ve Hulu gibi diğer platformları da kullanmaya hazırlanıyor.

 

kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık