OFPOF

Siri ve WeChat Ses Hackerlığına Maruz Kalabilir

-
264
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Siri ve WeChat Ses Hackerlığına Maruz Kalabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Study, Siri ve WeChat gibi ses tabanlı uygulamaların kullanıcıları sesli hack uygulamasına maruz bırakabileceğini söylüyor.

Siri, WeChat ve diğer ses tabanlı akıllı telefon uygulamaları sizi ses hırsızlığına maruz bırakabilir, artan güvenlik tehdidini durdurmak için yeni bir uygulama geliştiren bilim insanlarını uyaran Study gelişen teknolojiler ile birlikte hacklerin de daha güçlü ve farklılaştığı zamanda olduklarını belirtti. Araştırmacılar, sadece birkaç dakika süren ses örnekleri ile insanların yanı sıra en iyi dijital güvenlik sistemlerini kandırmak için sesinizi inandırıcı bir şekilde tekrarlayabilirler.

Bu tarz hack işlemleri arkadaşlarınızla sizi taklit ederek konuşabilir, banka hesabınıza sizin adınız ve sesiniz ile ulaşabilir. Akıllı telefonlardaki araçları kullanarak, ABD'de Buffalo Üniversitesi'nden başkanlık eden bir mühendis ekibi, ses hırsızlığını durdurmak için bir uygulama oluşturuyor.

Araştırmacılar, bir prototipin makine tabanlı ses kimliğine bürünme saldırılarını durdurmada oldukça etkili olduğunu kanıtladığını belirtti. UBE'deki Ubiquitous Güvenlik ve Gizlilik Araştırma Laboratuvarının direktörü Kui Ren, "Hayatınızın her yönü şimdi telefonunuzda bu yüzden güvenlik önlemlerini de üst seviyeye getirmemiz gerekiyor." dedi.

Cep telefonunu korumanın en iyi yolu birkaç güvenlik yöntemini kullanmaktır. Ses tanıma, daha yaygın bir güvenlik aracı haline gelebilir, çünkü tuş takımı olmayan daha fazla İnternet bağlantılı cihazlar (IoT) geliştiriliyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık