OFPOF

Siri Artık WhatsApp Mesajlarınızı Okuyabilir

-
428
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Siri Artık WhatsApp Mesajlarınızı Okuyabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

WhatsApp içerisinde önemli geliştirmeler barındıran iOS ve Android platformları için yeni bir güncelleme paketi yayınlıyor.

Whatsapp, Android ve iOS uygulamaları için yapılan güncellemelerle gün geçtikçe çok daha iyi hale geliyor ve kolaylaşıyor. Şirket, her iki platform için de yeni özellik eklemeleri ile birlikte çok sayıda küçük değişiklik yapıyor. Siri güncellemesi bunlardan en önemlisi diyebiliriz. Siri'ye mesajlarınızı okuma yeteneği kazandıran önemli bir güncelleme barındıran bu paket ile WhatsApp kullanıcı bambaşka bir deneyim daha yaşayacak. Küçük değişiklikler, şirketin mevcut arayüzü iyileştirip kullanıcı arayüzü optimizasyonu ile sınırlıdır. Bu özellikler, tüm yeni WhatsApp özellikleri için oldukça güvenilir bir kaynak olan WABetaInfo tarafından ortaya çıkarıldı.

Şirketin üzerinde çalıştığı küçük değişikliklerin bir listesini derledik ve bunları işletim sistemine göre kategorize ettik, böylece akıllı telefonunuzdan bekleyebileceğiniz özelliklerin kontrol edilmesi daha kolay oldu.

iOS

WhatsApp geliştiricileri, Siri'nin sizin adınıza WhatsApp mesajınızı okumasına ve cevaplamasına olanak tanıyan SiriKit desteği ekledi. Artık WhatsApp ve Apple'ın dijital asistanınız Siri mesajlarınızı okuyabilecek. Geliştiriciler, UI tasarım açısından uygulamanın bölümlerini, sistem düzeyindeki uygulamalarla tutarlı olacak şekilde yenileştirme konusunda titizlikle çalışmaktadır. Geliştiriciler, ayarın test etiketine karşılık gelen logolarla tutarlı görünmesi için WhatsApp'ın İletişim ayrıntıları ekranını yeniledi. İletişim bilgilerinde 'Ortak Gruplar' seçeneğiyle birlikte yeni bir 'Sohbet Geçmişi' düğmesi eklediler.

Android

WhatsApp geliştiricileri daha önce bildirilen 'Canlı Konum paylaşımı' özelliğinde çalışıyorlardı. Şirket, mesaj üzerine dokunmaksızın ve haritalar arayüzünü açmaya gerek kalmadan konumunuzun küçük resmini güncellemek için o anlık konumunuzu sürekli güncellemektedir. Geliştiriciler, daha önce bildirilen sohbetler 'Pin' özelliğini de değiştirdiler.

WhatsApp genellikle beta kullanıcılarından bazı özellikleri gizler; böylece dahili grup özellikleri kullanabilir ve yeni özelliklerin uygulamanın mevcut işlevlerine müdahale etmediğini doğrulayabilir. Beta uygulaması, videoyu göndermeden önce videoları düzenlemek için yeni bir kullanıcı arayüzü elde etti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık